Фейк. BabyRock пропонує дитячі майстер-класи з приготування страв «Палаючий Крокус» та «Бєлгород під уламками»

Анна Орманжи - 09 Червня 2024 | 12:46

Російська пропаганда систематично продукує фейки та маніпуляції направлені на дискредитацію виховних процесів та патріотичних заходів в Україні. Цього разу, «демонізували» майстер-класи від дитячого простору BabyRock з приготування страв «Палаючий Крокус» та «Бєлгород під уламками». Що не так з цією новиною читайте далі у нашому матеріалі.

Що сталося?

6 червня російські пропагандистські Telegram-канали, зокрема «Олеся Лосева», «Украина.ру», «Дядя Слава» та інші поширили новину про те, що мережа ресторанів BabyRock у Києві нібито пропонує дитячі майстер-класи з приготуванням авторських патріотичних страв з назвами «Палаючий Крокус», «Уламки Кримського мосту», «Бєлгород під уламками» та «Янголи Донбасу під уламками».

«Піца зі смаком ненависті та жорстокості. Наступне покоління українців гарантовано отруєно лжепатріотизмом. Українська держава повинна бути знищена», — йдеться у дописах.

Також новину поширили російські ЗМІ, зокрема «Лента Новостей Белгорода» та акаунти на російських форумах «Отвага», «LiveJournal».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Дитячий простір BabyRock у Києві є креативним простором для проведення дитячих свят, який складається з дитячого гастрокафе, міського табору та майданчику для проведення дитячих свят. Власником BabyRock є Дмитро Борисов, який також володіє мережею ресторанів у Києві.

Офіційні ресурси дитячого простору представлені сайтом та сторінками у соцмережах Instagram та Facebook. Так, на інформації на ресурсах закладу жодної інформації ані про зазначені страви, ані про відповідні майстер-класи виявлено не було.

В результаті аналізу зображення, поширеного російськими пабліками було виявлено однозначне свідчення його підробки. Так, на зображенні вказана неправдива інформація щодо BabyRock, він не є мережею ресторанів, BabyRock – це суто дитячий простір, єдиним закладом харчування на території якого є дитяче гастрокафе.

Ми звернулись з запитом на інформацію до BabyRock, у відповідь нам підтвердили, що поширена інформація не відповідає дійсності, логотип простору був незаконно використаний для створення фейкового зображення та поширення дезінформації.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.