Фейк. «Азартний недоумок»: німецький сатиричний журнал «Titanic» висміяв Зеленського

Владислав Герасименко - 12 Травня 2024 | 16:21

За попередній час ми вже спростовували низку фейкових обкладинок про президента України Володимира Зеленського. Цього разу, один з Telegram-каналів опублікував обкладинку нібито від німецького сатиричного журналу «Titanic», на якій зображено як Зеленський, тримаючи торбу з грошима в руці, відбирає загранпаспорт в одного з людей в натовпі за допомогою крану. Чи була така обкладинка насправді – перевіряли наші фактчекери.

Що сталося?

2 травня 2024 Telegram-канал «Шкварка News» опублікував обкладинку, авторами якої є нібито німецький сатиричний журнал «Titanic». На ній зображено Володимира Зеленського, який, тримаючи торбину з грошима, управляє механізмом на кшталт ігрового автомата з дитячими іграшками, де «виловлює» закордонний паспорт громадянина України.

«Азартний недоумок», – так звучить заголовок обкладинки.

Самі пропагандисти, коментуючи зміст обкладинки зазначають, що таким чином «німецька преса в черговий раз підкреслює ставлення Німеччини до людоїдських способів Зеленського зібрати якомога більше гарматного м’яса».

Також цю новину поширили інші пропагандистські Telegram-канали, такі як «Кот Костян – официальный канал», «V🇷🇺Рука Кремля🇷🇺Z», «ВЕСЕЛОВСКИЙ🇷🇺» та «BelVestnik».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Telegram-каналу «Шкварка News» згідно з інформацією Центру протидії дезінформації спільно з Кібердепартаментом СБУ є 316-м у «Списку інструментів поширення ворожої дезінформації».

В інформації про обкладинку вказано, що випуск журналу вийшов в травні. Тож ми відвідали офіційний сайт «Titanic», щоб переконатися, чи дійсно там є така обкладинка.

Проте, перейшовши на сайт, ми побачили, що травнева обкладинка має зовсім інший вигляд: на ній зображено канцлера Німеччини Олафа Шольца, а не Зеленського. Примітно також і те, що випуск журналу виходить раз на місяць. Тобто, другої іншої обкладинки в травні вже бути не може.

В попередньому розборі фейкової обкладинки ми зазначали, що пропагандисти припускаються однієї тієї самої помилки: в третьому рядку загальної інформації про випуск журналу, що розташовується в правому верхньому кутку примірника, на справжній обкладинці вказується номер випуску, а у пропагандистів – напис «Internet-Aufgabe», що перекладається з німецької як «Інтернет-завдання». Цього разу, ситуація повторилася, замість номеру випуску 5, на обкладинці зазначено «Internet-Aufgabe».

Нагадаємо, що саме «Інтернет-завдання» пропагандисти вже використовували й в інших фейкових обкладинках видання «Titanic», зокрема:

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.