Знак "У" на авто. Фото: Суспільне Суми

Фейк. Автомобілі ухилянтів тепер маркують літерою «У»

Василина Гав'як - 19 Березня 2024 | 09:23

Мережею шириться інформація, що нібито з 1-го березня автомобілі «ухилянтів» маркують літерою «У». Чи дійсно це так — далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

До нашого чат-бота «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити, чи дійсно з 1-го березня автомобілі військовозобов’язаних, що ухилилися від мобілізації, маркують літерою «У». Допис з такою інформацією опублікував (архів) обліковий запис в Instagram «dobermann2023».

«З 1 березня всі автомобілі ухилянтів маркують знаком з буквою «У»  — Міноборони»,  — йдеться у дописі.

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Автор публікації Instagram посилається на Міноборони, тому ми перевірили офіційний сайт Міністерства оборони України й не знайшли жодної інформації про це.

Знак «У»

У статті 30.3 розділу 30 Постанови Кабінетів Міністрів України «Про Правила дорожнього руху» зазначається, що розпізнавальний знак «Учбовий транспортний засіб» використовуються для навчання водінню.

«”Учбовий транспортний засіб” – рівносторонній трикутник білого кольору з вершиною догори і каймою червоного кольору, в який вписано літеру “У” чорного кольору (сторона — не менше 200 мм, ширина кайми – 1/10 цієї сторони). Знак розміщується спереду і ззаду на транспортних засобах, що використовуються для навчання водінню (допускається встановлення двостороннього знака на даху легкового автомобіля)», – йдеться в статті.

Пояснення знака з буквою «У»


Зміни у ПДР

Кабінет Міністрів України в постанові № 1128 від 27 жовтня 2023 вніс зміни до Правил дорожнього руху. Тепер навчальні автівки маркуватимуть літерою «Н», а не «У».

Таким чином формулювання «Учбовий транспортний засіб» замінили на «Навчальний транспортний засіб». 

Також тепер на машинах водіїв, які навчаються в автошколах, потрібно ставити чорну літеру «Н» в червоному трикутнику замість літери «У».

Рішення набуде чинності через 6 місяців з дня публікації постанови, тобто 4 травня 2024 року.

Нове маркування навчальних транспортних засобів

Отже, розпізнавальним знаком, літерою «У» в трикутнику, маркують не авто «ухилянтів», а навчальні автомобілі.

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.