Джозеф Байден. Фото: Facebook/Андрій Смолій

Фейк. Напередодні Нового року у натовпі вигукували нецензурну лайку, побачивши Байдена

Василина Гав'як - 10 Січня 2024 | 13:01

Мережею шириться відео, де у США напередодні Нового року у натовпі вигукували нецензурну лайку, побачивши Джозефа Байдена. Чи правда це — далі в нашому розборі.

Що сталося?

Telegram-канал «Выпускайте Кракена!» опублікував (архів) відео, в якому нібито вигукують лайку стосовно президента США Джозефа Байдена, що вийшов до публіки. Так, у відеоролику чути гнівні крики людей, як от: «F**k you». 

«Американці бадьоро привітали самохідного з новим роком, припустившись у фразі «Happy new year» занадто багато помилок», зазначають автори допису.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Насамперед ми знайшли оригінальну версію відео. Його опублікував першого січня 2024 року американський консервативний інформаційний канал «Fox News Channel».

Проте в оригінальному відео, немає галасу, як у пропагандистських пабліках. Насправді 30 грудня 2023 року Президент США Джозеф Байден, виходив із ресторану «Too Chez Restaurant and Bar», що на Віргінських островах (США), де він і перша леді Джилл Байден вечеряли зі своєю онукою Наталі.

Саме тоді у відповідь на запитання репортерів «Містере Президенте, яка ваша новорічна обіцянка, сер?»

Байден відповів: «Повернутися наступного року».

Отже, ми маємо справу з черговою дезінформацією російської пропаганди спрямованим на дискредитацію Президента США Джозефа Байдена. Фейк було створено завдяки аудіоредагуванню відео. Так, гучність оригінальної аудіодоріжки була зменшена, а поверх накладена інша. Проте, навіть враховуючи обробку є можливість почути оригінальну аудіодоріжку відео, де президент США відповідає на запитання журналіста.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.