31 липня в Грузії відбувся мітинг проти прибуття круїзного лайнера з російськими туристами. Російська пропаганда по-своєму відреагувала на цю новину, опублікувавши нібито нову обкладинку Le Man, присвячену події. Яких помилок припустилася фейкороби цього разу – читайте в нашому матеріалі.
Що сталося?
Російський пропагандист Володимир Соловйов у своєму Telegram-каналі «СОЛОВЬЁВ» поширив нібито нову обкладинку турецького видання Le Man. На ній зображені грузинські активісти, що протестують проти російського круїзного лайнера в Батумі. Обкладинка супроводжується текстом:
«Грузинські аніматори відбирають у турків монополію на розваги російських туристів».
Допис зібрав понад 200 тисяч переглядів.
Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації
Аналіз
Насамперед зазначимо, що пропагандистський Telegram-канал опублікував нібито нову обкладинку видання Le Man у вівторок, 1 серпня 2023 року.
А сам випуск журналу, який поширюють фейкороби, вийшов 2 серпня 2023 року під номером «2023/29».
Проте такої обкладинки немає в архіві примірників турецького журналу Le Man. Останній випуск, який вийшов 26 липня 2023 року, видання розмістило у себе на сторінці Twitter.
Окрім того, видання Le Man у Twitter самостійно спростувало інформацію про обкладинку, яка шириться російськими пропагандистами.
Висновок: фейк
Читайте ще
- Фейк. В Україні прибирають патріотичні гасла за вказівкою поляків;
- Фейк. В Україні планують мобілізувати 80% чоловіків;
- Фейк. Елайджа Вуд закликав Зеленського лікуватися від наркоманії та нова обкладинка «Ананда Вікатан».
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.
Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!