Ми звернули увагу, що деякі фейки зроблено настільки неякісно, що їх навіть немає сенсу розбирати. Але саме такі фейки дають нам розуміння, з яким ворогом маємо справу.

Тож, аби боротися з російською пропагандою та водночас підіймати настрій українцям, ми створили окрему підбірку для таких фейківчитайте підсумок тижня від фактчекерів боту ПЕРЕВІРКА.

Російськими пабліками шириться щемлива історія про «бірку» немовля для військового РФ

У нас для цього «бійця» погані новини: 

  • Цікаво було б дізнатися, через яку війну військовослужбовець РФ два роки не був вдома.
  • Якщо все ж таки він два роки не був вдома, звідки у нього немовля?
  • І чого на ньому форма української морської піхоти?

Російська пропаганда, ну давайте трошки серйозніше ставиться до своєї роботи? Бо це вже ні в які ворота.

 «Поважне» російське видання «Комсомольська правда» радо поділилося зі своїми читачами новиною про отримання єнотом з Херсона російського та міжнародного паспортів

Єнот був настільки вражений, що, за словами видання: «Цю подію він назвав однією з найважливіших у своєму житті».

Ми хочемо привітати російських нібито журналістів з пробиттям чергового дна, а також з тим, що новину про крадіжку херсонського єнота вони змогли перетворити на «реальне досягнення».

Куди там українським бойовим птахам та комарам!

У Росії знайшли чергову «перемогу»

І це дійсно величезне «досягнення»! Адже, на думку російської пропаганди, нову валюту хочуть назвати на літеру «р». Ну і що, подумаєте ви! А те, що рубль теж на літеру «р».

Та попри таку перемогу, в нас для росіян знову погані новини. Нову валюту планують назвати на літеру «с» — «сюр», що в перекладі з іспанської «південь».

Хочемо навіть допомогти роспропаганді порадою: вчіть українську, адже ваше слово «юг» українською перекладається як «південь». Тобто, починається на літеру «п», а це може бути ще більша перемога, враховуючи контекст…

Бо, на жаль, на літеру «ю» ми вам досягнення не придумали.

Російські посадовці продовжують нести діч-«інформацію у маси».

Так, перший заступник постійного представника Росії при ООН Дмитро Полянський репостнув у своєму Twitter допис Katya Lycheva (7 017 підписників), у якому вона розмістила світлини зграй ворон та додала опис:

«Над Києвом третю добу літають величезні зграї ворон… Такого явища місцеві жителі не пам’ятають! У слов’янській народній традиції ворона – “вісник зла”, і люди збентежені!».

Від себе Полянський додав:

«Хтозна, можливо, це відгук на державне святотатство руйнування церков і переслідування священників».

І хоча виглядає все досить містично та продумано, ми знов мусимо розчарувати й Полянського, і Катю.

Насправді це відео поширили в мережі ще 5 років тому. Помітили таке явище у техаському місті Хьюстон, США.

Проте, для нас приємно розуміти, що росіяни вже вигадують «вісників зла», адже й самі бачать: їм бракне сил у протистоянні з Україною. Слава Україні!