Десятки кілометрів бездоріжжя, обабіч дороги – розстріляні легкові автівки, повсюди – уламки артилерії, ракет та позначки «Обережно! Міни». Так виглядає шлях до селища Дворічна на Харківщині.
Селище виглядає безлюдним. Поодинокі місцеві, які все ж залишилися, постійно ховаються у підвалах, аби вижити. Фактично щодня окупанти накривають громаду з усіх можливих видів озброєння: це і ракети, і артилерія, і касетні боєприпаси.
Тут місяцями нема ані світла, ані газу, ані води. Вулицями розкидані перебиті дроти електромереж. Власне через обстріли енергетики й не можуть повернути сюди комунікації.
Розбитими дорогами бігають собаки, аби знайти хоча б якусь їжу.
Раніше Дворічна була районним центром, а з 2020 року стала центром однойменної селищної громади, де проживало понад 16 тисяч осіб. Тут є все необхідне: дитячі садки, школи, бібліотеки, лікарня та будинок культури (його декілька років тому оновили).
Оскільки це аграрний край, були молочні й птахоферми, працював елеватор та навіть власна пекарня. Підприємства давали робочі місця, проте зараз це все знищено.
Поруч з Дворічною знаходиться величезний національний природний парк. В екологічному плані це — одне з найчистіших селищ в Україні, тому з пошуком локації для відпочинку місцеві проблем не мали.
Втім неспровокована агресія рф зробила життя нестерпним: дворічанці пережили спочатку окупацію, а тепер потерпають від щоденних обстрілів. Кожен вихід на вулицю може закінчитися фатально.
Розмірене та спокійне буття української провінції стало нестерпним викликом, який щодня кидає окупаційна армія рф. Вона ж зовсім поруч — прямо на іншому березі Осколу. Це всього декілька кілометрів звідси.
Ґвара Медіа продовжуватиме розповідати історії зі звільнених міст і селищ Харківщини та про їхнє відновлення, а поки ми підготували:
- Звільнена Козача Лопань: триколори на парканах та покинуті боєкомплекти.
- Деокупований Вовчанськ: перші враження.
- «Вони двічі хотіли заселитися в наш дім» – історії з деокупованої Борової.
- Ізюм після звільнення: катівні, знущання та розбомблені будівлі.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.