16 серпня епіцентром творчого брейншторму у Харкові став недавно відкритий для відвідувачів Minin Art Hub, де зібралися місцеві митці: архітектори, дизайнери, монументалісти і живописці. Із собою вони принесли, гарний настрій, піцу та з десяток інноваційних ідей для обговорення.

 

На фото: Minin Art Hub зсередини
На фото: Minin Art Hub зсередини

Серед присутніх були вже визнані творці і фахівці, зокрема Роман Мінін, прізвищем якого й названа майстерня. Тут він у ролі одного з кураторів проєкту «Дуже цифрові резиденції». Виставки його робіт про донбаських шахтарів відбувалися в багатьох містах Європи та світу. Ще – Влас Бєлов, автор артпроєкту «В моей голове» та Роман Борозенцев.

З табору визнаних метрів також і VeraDG, яка однією з перших започаткувала онлайн-навчання мистецтва в Україні, а у жовтні минулого року на виставці Reflection у Дубаї вона першою у світі представила каліграфіті скульптуру, створену за допомогою доповненої реальности, – Born of Calligraphy.

behance.net/VeraDG-art
behance.net/VeraDG-art

Були також і молоді, але не менш яскраві митці, як-от Настя Худякова, авторка декількох ефектних муралів
Мурал кита, що складається з 3-х частин, був визнаний найбільшим в Україні. Автори: Анастасія Худякова і Сергій Калмиков. Фото: rubryka.com

Це була вже третя зустріч у межах проєкту «Дуже цифрові резиденції». Ця ініціатива об’єднала творчих людей зі всієї країни. Мета – зробити в Україні сучасний арт світового рівня. А за допомогою останніх технологій надати нового змісту нашій культурній спадщині та пам’яткам, перенісши їх у тривимірний світ.

Для реалізації було обрано два міста – Харків та Одесу. У Харкові резиденти працюють у FabLab ХНЕУ й у вже згаданому Minin Art Hub. Ініціатори проєкту – дві креативні команди: харківська Gwara Media та одеська Pixelated Realities за підтримки Українського культурного фонду.

Попри карантин і географічну розкиданість, зустрічі учасників відбуваються як в онлайні, так і в резиденціях. Головна особливість творчого процесу – поєднання сучасних 3D-технології та класичного мистецтва. Кожен учасник ділиться з іншими не тільки думками й ідеями, але й навичками й експертизою.

На зустрічі 16-го серпня учасники жваво обговорювали сучасні технології і їх застосування у мистецтві. Влас Бєлов розповідав, як ще багато років тому експериментував із 3D-технологіями і згодом презентував вдалу 3D-виставку:
«Років 10 тому я робив 3D-модель муніципальної галереї для Non-stop media, але той проєкт так і не пройшов. Проте десь за 5 років я зробив повноцінну 3D-виставку у ЄрміловЦентрі».

Потім учасники по черзі розповідали своє бачення проєкту.
Один з них запропонував змішати старий добрий перформанс і 3D-проєкції: «Лавочка і доповнена реальність. На лавочці у пришвидшеному вигляді відбувається все, що сталося за добу».

Ще одна озвучена ідея – створити 3D-мапінг історичних будівель у Харківській області, серед яких міг би бути гігантський Український радіотелескоп і станція досліджень іоносфери. Варіант номер три – композиція на стелі або на стіні, в якій би поєдналися традиційні українські орнаменти та QR-коди. Учасники дискутували, яка саме інформація могла б бути за цим посиланням і в якому вигляді: голосове повідомлення, текстовий слоган, набір символів.

Кураторські роботи: Дуже Цифрові Резиденції
Кураторські роботи Романа Борозенцева: Дуже Цифрові Резиденції

Усі цікаві ідеї резиденти заносили до «мапи думок», щоб згодом обрати найкращі. А господар Minin Art Hub долучився до створення слогану майбутнього проєкту.
Попереду ще багато зустрічей, а самі «Дуже цифрові резиденції» будуть тривати до жовтня. Найближчим часом учасники затвердять план проєктів для Харкова і Одеси, а за два тижні розпочнуть їх реалізацію.

Теги:

#Партнерський