Харківська окружна прокуратура затвердила обвинувальний акт щодо колишнього начальника однієї з кафедр харківського вишу та головного фахівця одного з відділів Держслужби у Сумській області у справі про загибель двох курсантів ДСНС.

Про це повідомила пресслужба регіональної прокуратури.

За даними слідства, 31 травня в Центрі ДСНС Харківщини вибухнув снаряд під час розбирання, внаслідок якого загинули двоє 22- і 21-річних курсантів Національного університету цивільного захисту. Ще один курсант отримав поранення. Снаряд калібру 152 мм на прохання начальника однієї з кафедр університету привіз працівник ДСНС Сумщини, який проходив курси у цьому Центрі.

Місце вибуху снаряда / Фото: Харківська обласна прокуратура

Начальник кафедри наказав курсантам, попри їхній острах та недостатню підготовку, обов’язково розібрати цей боєприпас до 6 червня, зазначають у прокуратурі. Під час виконання завдання і стався вибух.

Залишки снаряда / Фото: Харківська обласна прокуратура

Колишнього начальника кафедри звільнено. Йому та працівнику ДСНС інкримінують злочини через необережність, що спричинили загибель людей. Діями обвинувачених Центру та університету завдано збитків на загальну суму майже 4,5 млн гривень.Справу скеровано до суду.

Читайте також

  • У Куп’янську судитимуть жінку, яка планувала розселити військових РФ у навчальному закладі