13 липня Президент України Володимир Зеленський підписав закон №3377, який передбачає державну підтримку сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого і середнього бізнесу під час кризи, спричиненої пандемією COVID-19.

Про це глава держави повідомив на своїй сторінці y Facebook.

Чого чекати від закону:

  1. Зменшиться плата за оренду майна на вимогу установи культури, яка його винаймає і не використовувала під час карантину.
  2. На період карантину та до 31 грудня 2020 року телерадіоорганізації та провайдери програмних послуг, які використовують радіочастотний ресурс, звільнено від сплати 50% вартости послуг радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.
  3. Кінопроєкти отримають державні субсидії: національні ігрові, анімаційні, документальні фільми, фільми для дитячої авдиторії (з урахуванням художнього та культурного значення), фільми художнього та культурного значення (авторські), телевізійні фільми, серіали і фільми-дебютанти – до 100% від загальної вартости.
  4. Одноразову фінансову підтримку отримають самозайняті особи та суб’єкти господарювання з кількістю штатних працівників до 15 осіб і оборотом до 5 млн гривень у рік на часткове покриття витрат, пов’язаних, зокрема, зі сплатою орендних платежів, виплатою заробітної плати, податків і зборів в розмірі до 100 000 гривень.
  5. Суб’єкти господарювання можуть узяти безвідсотковий кредит у розмірі свого тримісячного обороту під зобов’язання не скорочувати найманих працівників.
  6. Компенсації частини відсотків за банківськими кредитами можуть отримати суб’єкти господарювання, в штаті яких офіційно працевлаштовані не менше, ніж 50 осіб та які під час карантину нікого не скорочували або ж створять не менше, ніж 50 робочих місць після закінчення карантину.
  7. Працівники як державного, так і приватного сектора можуть отримати компенсації за часткове безробіття.

Крім того, внесено зміни в Закон України «Про оренду державного та комунального майна», щоб нормалізувати платні послуги, що їх надають установи культури.

Тепер уряд протягом місяця має розробити та затвердити порядок і умови надання держпідтримки кінематографії у формі державної субсидії, а також затвердити перелік платних послуг, крім оренди приміщень, які можуть надавати державні та комунальні установи культури.

Теги:

#креативні політики