6–7 квітня в Харкові відбудеться форум «Culture of Freedom», на якому говоритимуть про розвиток української культури, репресії, вплив війни на неї, та як вона повʼязана зі свободою України.

Організаторами форуму є Харківський осередок громадської організації «Українські Студенти за Свободу».

«Перед тим, як стати членкинею ГО “Українські студенти за свободу”, я ніколи не була знайома з громадсько активним сектором мого міста чи країни тому, звісно ж, мене дуже зацікавила можливість долучитись до організації. Це стало чудовим шансом дізнатися більше про свою країну та її контексти, її силу та проблеми, влитися в спільноту і краще знатися на політиці, економіці тощо. Тим паче, що її суспільно-політичні погляди мені імпонують. Тоді я ще не дуже знала, чого очікувати від спільноти, проте нині, вступивши, зовсім не жалкую про ухвалення цього рішення», — розповідає представниця організації Дарина Вдовенко.

Два дні заходу будуть насичені лекціями, панельними дискусіями, кінопоказом та благодійним концертом, який відбуватиметься у форматі відкритого мікрофону, де будь-який учасник чи учасниця події зможе продекламувати свою творчість. Детальніше з програмою можна ознайомитися за посиланням.

«Я людина творча, навчаюсь на художній спеціальності та шалено цікавлюсь культурним життям в Україні, як теперішнім — так і минулим. Ці знання можуть допомагати краще порозумітися з власною українською культурою, адже ця можливість для нас багаторазово присікалась при сприянні Москви, а також формувати розуміння причинно-наслідкових зв’язків. Тож я переконана, наших людей треба знайомити з нашою культурою в тому числі задля того, щоб у нашої нації випрацьовувався сильніший імунітет до російських ворожих впливів. І щоб ставало все менше людей, які не бачать проблеми в держкіно, наприклад», — зазначила Дарина.

Щоби потрапити на форму необхідно зареєструватися за посиланням.

Нагадаємо, що Дарина Вдовенко – 16 річна активістка, яка вийшла на одиничний пікет під час концерту співачки Світлани Лободи в Харкові.

Світлана Лобода під час вуличного виступу 25 червня у Харкові звинуватила у проплаченості Дарину Вдовенко, яка вийшла з плакатом «Харків без Лободи» проти співачки. Аби більше людей бачили, активістка залізла на фонтан, пізніше її намагалася зняти звідти охорона Лободи.

Дарина розповіла про випадок, коли охоронець наказав їй злізти, інакше він порве її плакат. Пізніше, коли Лобода стояла на фонтані, вона теж підійшла та обняла дівчину. та запитала: «Хто тобі дав гроші за це?». Також дівчинка поділилася реакцією натовпу.

Дарину почали активно підтримувати у соціальних мережах, а співачка поспішила виправдатись та публічно вибачитись перед нею. Після інциденту Ґвара медіа запитало у харків’ян про їх ставлення до концерту Лободи у місті.

Читайте також

  • Дівчинка, яка прийшла на концерт Лободи з плакатом, отримала подарунок від харківського видавництва.