9 червня 2022 року під Ізюмом під час виконання бойового завдання загинув активіст та військовий Роман Ратушний. Сьогодні два роки від його смерті.

24-річний Роман Ратушний був лідером громадської організації «Захистимо Протасів Яр» та розвідником 93 окремої механізованої бригади «Холодний Яр». Він був українським громадським діячем, журналістом та учасником Євромайдану.

З першого дня початку повномасштабного вторгнення Ратушний пішов у тероборону та брав участь у боях під Києвом. Потім приєднався до 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний яр» і став розвідником.

Разом зі своєю бригадою він брав участь у звільненні Тростянця, воював у Сумській області та під Ізюмом. Проте, 9 червня 2022 року він загинув під час виконання бойового завдання на тимчасово окупованій території України

«Випалюйте в собі всю російську субкультуру. Випалюйте в собі всі спогади з дитинства, пов’язані з російським-радянським. Випалюйте в собі стосунки з родичами чи друзями по ту сторону, з усіма, хто є носієм російської субкультури. Інакше це все випалить вас», — одна з найвідоміших цитат Романа Ратушного.

Сьогодні в соцмережах продовжують згадувати молодого активіста. В Ізюмі на честь Романа Ратушного перейменували вулицю.

Нагадаємо, що Ізюм українські військові деокупували 10 вересня 2022 року.

Читайте також

  • Тисячі українців прийшли попрощатися з полеглою парамедикинею Іриною Цибух — фото