Суд визнав винним чоловіка, який коригував ракетно-бомбові удари по Харківщині. Його на 5 років позбавили волі.

Про це повідомив речник СБУ Владислав Абдула.

За даними слідства, за наведенням чоловіка росіяни планували здійснити вогневе ураження цивільної інфраструктури одного із прифронтових міст регіону.

«Зловмисник хотів перетнути лінію боєзіткнення та потрапити до «філії» фсб на тимчасово окупованій частині території Луганщини. Як встановило розслідування, російським інформатором виявився колишній строковик однієї з військових частин Сил оборони, який напередодні звільнення в запас пішов на співпрацю з ФСБ», — розповів речник.

Слідство встановило, що до співпраці з ФСБ, чоловіка спонукали його батьки, які проживають на тимчасово окупованій території на сході України та перебувають у полі зору російської спецслужби.

Через них окупанти домовились зі строковиком про передачу координат потенційних цілей та запропонували йому план подальшої втечі після демобілізації.

Для комунікації використовували анонімні чати в месенджері. За даними слідства, обвинувачений здійснював пересилку потрібних геолокацій ворогу у вигляді позначок на ґуґл-карті.

Інформатора затримали поблизу лінії боєзіткнення на Куп’янському напрямку, коли він намагався приховано вийти на позиції окупантів у квітні цього року.

На підставі зібраних слідчими СБУ доказів суд визнав його винним за ч.2 ст. 114–2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного стану).

Читайте також

  • Шпигував за ЗСУ: затримали колишнього співробітника місцевого підрозділу розформованих внутрішніх військ