Через пошкодження об’єктів енергетичної інфраструктури в регіоні наразі знеструмлено близько 550 тисяч абонентів, у тому числі приблизно 330 тисяч — у Харкові. Загалом ускладнення зі світлом спостерігаються у 17 населених пунктах регіону.

Про це повідомила пресслужба Міністерства енергетики України та начальник ХОВА Олег Синєгубов.

Там зазначили, що на одному з об’єктів теплової генерації на Харківщині через технічні причини аварійно відключено одну одиницю генеруючого обладнання.

Як повідомив Синєгубов, подекуди графіки відключень не збігаються з визначеними годинами через дефіцит в енергосистемі. Найближчим часом будуть оновлені графіки з урахуванням ситуації. Критична інфраструктура, зокрема лікарні, повністю заживлена і може працювати автономно. Приватні підприємства та побутові споживачі отримують електроенергію погодинно згідно з графіками. Тривають розбір завалів на пошкоджених енергогенеруючих об’єктах та оцінка технічного стану обладнання. Після цього визначать терміни відновлення енергоблоків.

Вночі 4 квітня армія РФ атакувала Харків безпілотниками. Щонайменше 15 «шахедів» випустили по місту. Відомо про 4 загиблих та 12 поранених. Влучання зафіксовані в Новобаварському, Слобідському та Салтівському районах міста. Загинули 4 людини, ще 12 зазнали травм різного ступеня: 3 у важкому стані, 5 середніх, інші легкі.

Удари зафіксовані по цивільних та промислових об’єктах, зокрема постраждала енергетична інфраструктура. Через це збільшилися години відключення світла по Харкову, оскільки дефіцит енергії, фактично зріс на майже 100 МВт електроенергії, уточнив Синєгубов.

Нагадаємо, ядерна підкритична установка «Джерело нейтронів» втратила зовнішнє електропостачання зранку 4 квітня після обстрілу Харкова російськими військами.

Читайте також

  • Дві людини постраждали та одна загинула внаслідок обстрілу Харківщини. Близько 15 населених пунктів Харківщині російські військові обстріляли з артилерії та мінометів.