Станом на початок 2023 року у Харкові працюють близько 50% від довоєнної кількості ресторанів, кафе та інших закладів харчування.

Поступово відновлюють свою роботу мережі ресторанів: «Маранелло», «Якіторія», «Мафія», «Япошка», «Good Time», «Арома кава», «Львівські круасани» (загалом відкрито 32 заклади цих мереж). Також працюють заклади на території саду ім. Шевченка («Кристал», «Той самий Баранчик», «Villa Tartufo», «Ті Амо», «Зоопарк»), у центральній частині міста («Феліче», «Імбирний пряник», «Париж», «Some like it hot», «Koritza», «Аргентина гриль») та в інших районах («Меркурій», «Рашель», «Zori», «Корона», «Трактор») тощо.

Також відкриваються нові заклади, зокрема, в другій половині 2022 року почали роботу кафе «Люди», «Vilena’s Pies & Burgies», «Трипіччя», «Бункер» та ін.

Крім того, 13 підприємств продовжують готувати безплатні обіди для українських захисників, лікарів, літніх людей та всіх, хто цього потребує. Серед них – «Вечірні зорі», «Навруз», «Шоті», «Шоті-парк», «Пробка», «Япошка», «Пюре» та ін. Крім того, чимало закладів проводять різноманітні благодійні акції та інші заходи для підтримки ЗСУ або незахищених верств населення міста та переселенців.

Частина закладів забезпечені генераторами та іншими джерелами автономного живлення для безперебійної роботи та обслуговування своїх гостей на випадок тривалого блекауту («Koritza», «Bufet», «Basta lounge» та ін.).

Ґвара Медіа підготувала декілька історій про те, як харківський бізнес переформатувався після початку повномасштабного вторгнення:

  • Як живе харківський бізнес: Vintage Buro та його трансформація під час війни.
  • З рестораторів — у професійні волонтери: історія штабу 24.02 у Харкові.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.