61% респондентів переконані, що події в Україні розвиваються в правильному напрямку. Натомість кожен п’ятий вважає навпаки. Таке розділення кардинально відрізняється від того, що було напередодні повномасштабного вторгнення рф. Тоді думки розділялися на 20% і 65,5% відповідно.

Про це свідчать дані опитування Центру Разумкова.

Разом з тим, соціологи зафіксували зростання оптимізму українців. Зокрема, 49% вірять, що Україна зможе впоратися з проблемами та труднощами впродовж найближчих років. Ще 36% вважають, що країна зробить це, але у більш віддаленій перспективі. Лише 3% не вірять, що вона здатна на це. Решта — не визначилися.

Психологічний стан українців

На початку великої війни опитані оцінювали свій стан в середньому 6,8 балами, де 0 означає «максимальний рівень спокою, упевненості». Зараз психологічний стан українців істотно покращився, зокрема до 5,1 бала. При цьому частка тих, хто мав високий рівень паніки або невпевненості, зменшилася з 46,5% до 16%.

Зокрема, кількість тих, хто негативно оцінив власний психологічний стан вища серед жителів Східного (30%) та Південного (23%) регіонів. Натомість у Західному вона становить 16%, а в Центральному — 9%. Вдвічі більше жінок (21%) мають гірший ментальний стан, на відміну від чоловіків (11%).

Опитування проведене Центром Разумкова в лютому-березні 2023 року в усіх регіонах України, окрім тимчасово окупованих територій та на яких відбуваються бойові дії.

  • Українці найбільше довіряють військовим та волонтерам.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.