Операція російських добровольців на прикордонні Росії мала на меті зірвати наступальні плани російської армії, розповів представник Легіону «Свобода Росії» Олексій Барановський (позивний «Лютик/Любисток»), передає журналіст Ґвара Медіа.

Він пояснює, що ЗС Росії намагаються присвятити якісь свої наступи чи досягнення до якихось дат. То вони до 9 травня щось збираються взяти, то до дня народження Путіна, то до річниці так званої «сво» і так далі. У цьому випадку в Москві планували посилення атак до переобрання та інаугурації лідера РФ Володимира Путіна.

«Не секрет, що наша операція у військовому сенсі зірвала наступальні плани російської армії. Вони були вимушені перекидати значні сили в тому числі з Харківського та Куп’янського напрямків для того, щоб утримати Бєлгородську та Курську області», – додає російській доброволець з позивним «Лютик/Любисток».

За час обмеженої спеціальної операції добровольчих сил у Бєлгородській та Курській області РФ бійці Легіону «Свобода Росії» взяли у полон 37 російських військовослужбовців. За словами добровольця Олексія Барановського, безповоротні втрати 651 військовий ЗС РФ, санітарні втрати – 908 росіян.

Що відомо про події на державному кордоні з РФ 12 березня

12 березня 2024 року у ЛСР заявили, що три підрозділи – власне Легіон «Свобода Росії», Російський добровольчий корпус та Сибірський батальйон перетнули державний кордон і зайшли на територію Грайворонського району Бєлгородської області та Курської області РФ.

Добровольці повідомляли про бої у прикордонному хуторі Лозова Рудка Бєлгородської області, а також у селищі Тьоткіне Курської області. Пізніше у телеграм-каналах добровольчих підрозділів почали з’являтися відео начебто заходу до Росії, стрілецьких боїв та знищення БТР армії РФ у Тьоткіному.

Речник ГУР Міноборони України Андрій Юсов у коментарі «Радіо Свобода» коментуючи бойові дії на території РФ сказав, що «такий спосіб боротьби залишив громадянам Путін».

Цю операцію прокоментував очільник ГУР МО Кирило Буданов, який 16 березня під час телемарафону «Єдині новини» зазначив, що Україна «в міру можливостей» допоможе російським добровольцям, але зазначив, що це – внутрішня справа росіян.

Дивіться інтерв’ю журналіста Ґвари з російським добровольцем

Журналісти Ґвара Медіа поспілкувалися з добровольцем Легіону «Свобода Росії» Олексієм Барановським на позивний «Любисток» про ситуацію на полі бою, чому добровольці розпочали операцію саме зараз та яких успіхів Легіону вдалося досягти за цей час. Повне інтерв’ю з російським добровольцем вже доступне на нашому YouTube-каналі, дивіться за посиланням.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!