21 квітня близько 20:30 російські військові атакували Харків. Попередньо, вибух зафіксовано на околиці міста.

Про це повідомив міський голова Ігор Терехов.

Станом на 21:16, постраждав цивільний 19-річний чоловік. Його госпіталізували до медичного закладу. Профільні служби перевіряють місця влучань, повідомив начальник ХОВА Олег Синєгубов.

Нагадаємо, 20 квітня близько 14:20 російські війська ударили ракетою С-300 по Індустріальному району міста. За даними правоохоронців, унаслідок обстрілу в землі утворилась вирва глибиною 4 метри та діаметром до 15 метрів. Зруйновано гараж та ще 14 – пошкоджено. Постраждалих немає.

Нагадаємо, 20 квітня близько 12:30 у місті пролунав вибух. Як повідомив міський голова Харкова Ігор Терехов, українські засоби протиповітряної оборони збили російський безпілотник.

У Харкові не планують оголошувати евакуацію населення, оскільки попри регулярні обстріли, ситуація в місті залишається стабільною, повідомив міський голова Ігор Терехов. 

З середини березня 2024 року російська армія посилила обстріли Харкова, застосовуючи балістичні та крилаті ракети, дрони-камікадзе «Шахед» та модифіковані авіабомби типу УМПБ-Д30.

Нагадаємо, вночі 22 березня росіяни завдали ударів по критичній інфраструктурі Харкова. Внаслідок обстрілів у місті зникло електропостачання, були перебої з водопостачанням та опаленням. Через відключення світла не працював електротранспорт (метро, трамвай та тролейбус) та світлофори.

Також вночі 4 квітня армія РФ атакувала Харків безпілотниками. Щонайменше 15 «шахедів» випустили по місту. Влучання зафіксовані в Новобаварському, Слобідському та Салтівському районах міста. Цього дня були влучення по одній з трансформаторних підстанцій, яка вже постраждала внаслідок масованого обстрілу 22 березня.

Внаслідок ракетного обстрілу Росією вранці 11 квітня на Харківщині було пошкоджено ТЕЦ, яка забезпечує Харків теплопостачанням, а також повністю зруйновано трансформаторну підстанцію. Близько 5 ранку 11 квітня російські військові завдали щонайменше 10 ударів, попередньо ракетами С-300, по критичній інфраструктурі Харкова та області.

За словами Президента України Володимира Зеленського, передача іншими країнами систем ППО Україні — це політичне питання.

«Цілком очевидно, що наявних у нас, в Україні, засобів ППО не вистачає — і це очевидно для всіх наших партнерів. І світ нарешті має почути цей біль, якого російські терористи завдають Харкову, завдають Куп’янську, містам Донеччини, Запоріжжю, Сумщині та багатьом іншим нашим українським громадам. Є системи ППО у світі, які можуть допомогти. Потрібна лише політична воля, щоб ці системи були передані Україні. … Зараз “петріотам” місце саме в Україні, щоб згодом не довелось їх застосовувати щонайменше по всьому східному флангу НАТО», — зазначив Зеленський.

Читайте також

  • «Наша основна мета — це повна перемога України»: міжнародна делегація відвідала Харків