Харківський художник Роман Мінін розмістив над будинком Держпрому віртуальну скульптуру, яку можна побачити за допомогою спеціального додатку.

В листопаді 2017 року Роман Мінін вперше озвучив думку про те, що хоче розмістити одну з своїх 3D-скульптур біля Держпрому. Після довгострокових консультацій компанія Dev-Pro розробила додаток доповненої реальності, який дозволяє “бачити” роботи автора.

Для того, щоб помилуватися скульптурою “LOVE” над відомою пам’яткою констркутивізму, достатньо завантажити аплікацію Minin Art на один з пристроїв, де встановлена ​​операційна система iOS 11. У подальшому розробники планують створити аналогічну аплікацію для Android.

Щоб побачити арт-об’єкт, потрібно до запуску камери тримати телефон горизонтально, потім перевернути вертикально і направити пристрій на будівлю Госпрома.

Художник запевняє, що його роботи відносяться до жанру трансмонументалізм

Широкомасштабні твори мистецтва завжди будуть вражати та надихати людей.
З часом людство накопичило багатий досвід в символічному та асоціативному мисленні. Кожна країна розробила свої образи та свій культурний код. Вони є важливою частиною менталітету нації. Якщо люди з різних культур це пам’ятають, вони зможуть краще розуміти один одного та цінності один одного. Культурні коди найкраще розуміються в стані медитації або легкого трансу, оскільки така інформація не може бути передана усним шляхом. Це слід розуміти на рівні почуттів і сприйняття.
Я використовую монументальне мистецтво пластику та сучасні технології, щоб вразити глядача. Я хочу поставити людей у легкий транс, щоб вони могли краще зрозуміти сакральні аспекти різних культур, у тому числі і моєї батьківщини. Ось чому трансмонументалізм – жанр, над яким я працював.

Як нам відомо, мистецьке угруповання, що складається з декілька артистів, має масштабні плани щодо створення віртуальних інтервенцій. Разом з партнерами, Роман працює з різними технологічними спільнотами та проектами – муралами з аугментованою реальністю на базі проекту SIMO, а також над аплікацією Minin Art.

В майбутньому творча група планує створити республіку митців, що буде допомагати спільноті вирішувати проблеми та відстоювати права художників.

Завантажити аплікацію ви можете за посиланням.

Радимо придбати його роботи, з якими ви можете ознайомитись на ARTSY.

Теги:

#minin art #аугментована реальність #держпром #мінін #монументалізм #роман мінін