Громадська ініціатива «Залопань» на своїй сторінці в Instagram закликає звернути увагу на критичний стан історичного об’єкта в одноіменному районі Харкова.

Чорно-біле фото будівлі / Wikimapia

Через обвал перекриттів, міська влада може виключити будівлю зі списку пам’яток архітектури та містобудування. Активісти надіслали офіційний запит до міськради з метою дізнатися плани на будівлю. Відповідь поки не надійшла.

Зруйновані перекриття у будинку №1 на вулиці Полтавський шлях / Фото: «Залопань»

Цю будівлю звели в 1879 році, радник Буркевич у проекті відомого на той час архітектора Томсона. Пізніше будинок перейшов у володіння гірничого інженера Іванова. У 1913 році будинок переходить у власність шведському консулу Мюнху, він робить до неї прибудову з боку Лопанського мосту і відкриває в ньому кінотеатр «Міньйон». Пізніше вже після революції тут розпочинає свою роботу кінотеатр ім. Маркса.

До 2006 тут розташовувався заочний машинобудівний технікум, який виїхав у момент того, як будівля почала руйнуватися. Наразі об’єкт знаходиться у власності Харківського національного економічного університета. Перекриття обвалилися восени минулого року.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.