Кількість кримінальних проваджень зросла на 77% порівняно з минулим роком.

За 7 місяців 2023 року було зареєстровано 1943 справи щодо порнографічного контенту. Більша частина з них – за контент, пов’язаний із залученням до порно дітей. Про це повідомляє Опендатабот, посилаючись на дані Генпрокуратури України.

«За 7 місяців поточного року Генеральна прокуратура України звітує про 1943 справи за статтями про порно: ст.301 та 301-1 ККУ. У той час, якщо за ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів відкрито 699 проваджень, то за порноконтент, пов’язаний з дітьми, — майже удвічі більше: 1244», – ідеться в повідомленні.

Кількість справ, пов’язаних з порнографічним контентом, росте з 2021 року. Однак якщо у 2021 та 2022, в середньому, на місяць відкритих справ за контент 18+ більшало на 27%, то цьогоріч в Україні зафіксовано справжній бум — +77% проваджень на місяць. За січень-липень 2023 року до суду надійшло 69% від загальної кількості справ, відкритих за дорослий контент.

Кількість кримінальних проваджень про порно / Інфографіка: Опендатабот

Довідка

15 серпня в Україні стартувало обговорення нового законопроєкту щодо декриміналізації дорослого порноконтенту. Водночас у проєкті передбачено посилення відповідальності за створення порно, пов’язаного з дітьми та розповсюдження контенту 18+ серед неповнолітніх.

Наразі українське законодавство передбачає наступну відповідальність: 

  • ст. 301 ККУ виготовлення та обіг порно: штрафи до 68 тисяч грн, обмеження або позбавлення волі на строк до трьох років. У випадку, якщо контент поширився серед неповнолітніх, то сума штрафу зростає до 85 тисяч грн, а позбавлення волі — до пʼяти років.
  • ст. 301-1, одержання доступу до дитячої порнографії, передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до шести років.

Натомість чіткого розуміння, що саме вважається «розповсюдженням» порнографії, у держави немає, а стаття не вбачає різниці між власним та комерційним сексуальним контентом. 

Фактично, кожен українець може опинитися у ситуації, коли за відправку своїм партнерам чи знайомим еротичного фото або порновідео цілком можна отримати кримінальний вирок. Водночас люди, які займаються виготовленням дорослого контенту, не мають можливості бути захищеними, працювати офіційно та сплачувати податки.

Читати також:

  • Заочно судитимуть військового РФ, який чинив сексуальне насилля над жителькою Харківщини.
  • У Харкові відкрився стаціонарний Центр допомоги врятованим — фото.
  • На Харківщині задокументовано 19 випадків сексуального насилля, пов’язаного з війною.