20 липня в місті запрацював простір, що надає комплексну соціально-психологічну підтримку постраждалим внаслідок війни українцям. Зокрема, внутрішньо переміщеним особам.

Банер з контактами Центру допомоги врятованим / Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа

Там можна отримати безплатну соціально-психологічну підтримку постраждалим від бойових дій та насильства під час війни.

Крім цього, у Центрі допомагають з гуманітарних та медичних питань, соціальних виплат, пошуку тимчасового житла та роботи, влаштування дітей у школи та дитсадки, розв’язання юридичних питань ВПО, отримання документів тощо.

Як отримати допомогу?

  • для мешканців Харкова — прийти до стаціонарного Центру допомоги врятованим за адресою вул. Сумська, 37
  • для жителів міста й області — подзвонити за номером телефону +380 66 457 74 17
Відвідувачі Центру / Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа

Наразі допомогу надають у Харкові та області — за допомогою мобільного Центру допомоги врятованим. Він запрацював у регіоні ще з осені минулого року. До Центру встигла звернутися понад тисяча людей, половина з яких має статус ВПО.

Напис «Соціальний працівник» в Центрі допомоги врятованим / Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа

У майбутньому Центр планує задіяти громади Харківської області: «Ми плануємо укласти договір з кожною громадою, щоб забезпечити тих, хто потребує юридичної або психологічної підтримки. Якщо буде потреба, громада може перенаправити людей до нас або мобільна бригада може прибути до них. Щоб отримати допомогу, їм достатньо зателефонувати за нашим номером телефону. Після цього ми можемо вирішити, чи необхідно забрати їх до нас або надати консультацію на місці», — зазначає старша кейс-менеджерка Центру Тетяна Федорченко.

Старша кейс-менеджерка Тетяна Федорченко / Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа

Здебільшого до спеціалістів центру звертаються з питаннями працевлаштування, гуманітарної та психологічної підтримки. Найрозповсюдженіші проблеми — апатія, панічні атаки, нічні кошмари та зневіра у майбутнє.

Консультація в Центрі допомоги врятованим / Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа

Останнім часом люди питають як мотивувати дітей та рекомендації з виховання, розповідає психологиня Центру Юлія Савченко.

Психологиня Центру Юлія / Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа

«Я психолог не лише з 9:00 ранку до 18:00 вечора, це не просто моя професія, це моя життєва місія. Допомагати людям – це щось, що мені дарує щастя та задоволення. Я вірю, що зміни в нашій країні починаються з кожного з нас. Коли ми стаємо кращими версіями самих себе і допомагаємо іншим робити те ж саме, наша країна стає сильнішою, розквітає і розвивається», — наголошує Юлія.

Листівки в Центрі допомоги врятованим / Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа

На відкриття Центру в Харкові завітав начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов, Урядова уповноважена з гендерної політики Катерина Левченко, народна депутатка України Марія Мезенцева та представник Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні Хайме Надаль.

Народна депутатка України Марія Мезенцева та представник UNFPA в Україні Хайме Надаль на відкритті Центру допомоги врятованим/ Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа
Народна депутатка України Марія Мезенцева та Урядова уповноважена з гендерної політики Катерина Левченко на відкритті Центру допомоги врятованим / Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа

Особливу увагу приділили людям, які зазнали сексуального насилля під час повномасштабного вторгнення. Усього в Україні зафіксовано понад 200 таких випадків, 19 з них — на Харківщині.

Напис «Йде консультація» / Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа

Окрім Харкова, такі центри працюють у Києві, Львові, Чернівцях, Дніпрі, Запоріжжі, Мукачеві, Полтаві, Кропивницькому, Одесі та Херсоні.

Читайте також

  • Кількість ВПО на Харківщині зросла до 505 тисяч осіб.
  • У Міжнародний день боротьби із сексуальним насильством в умовах війни запустили інформаційну компанію, щоби привернути увагу до проблеми сексуального насильства пов’язаного з війною та проінформувати українців, куди звернутися за допомогою.
  • Додаткову інформацію можна дізнатися на Платформі допомоги врятованим, першому в Україні онлайн-майданчику, де зібрана повна інформація про всі ключові сервіси допомоги постраждалим внаслідок війни. Усі служби підтримки є перевіреними, конфіденційними та безплатними.