В Україні провели перевірку 96% шкіл і встановили, що 59% із них мають захисні споруди та можуть проводити навчання в очній формі.

Про це повідомило Міністерство освіти і науки України.

У МОН розповіли, що загалом провели огляд понад 23,5 тисяч закладів освіти усіх рівнів, що складає майже 93% від загальної кількості. «Відповідно до результатів перевірок, 51% закладів освіти готові до навчання в очній формі», – зазначив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Найвищі показники готовності до освітнього процесу у традиційному форматі наразі в місті Київ, Львівській та Чернівецькій областях.

До перевірок, які тривають уже два місяці, долучені також фахівці ДСНС, структурних підрозділів із питань цивільного захисту, департаментів освіти і науки місцевих військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування.

За інформацією Офісу Генерального прокуратури через бомбардування та обстріли збройними силами рф пошкоджено 2328 закладів освіти. З них 289 зруйновано повністю. Ці цифри не є остаточними, адже триває робота з їх встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на окупованих та звільнених територіях.

Проте, попри триваюче повномасштабне вторгнення рф до України школи Харківщини готуються до нового навчального року: близько 12 тисяч першачків регіону мають розпочати навчання.