Іноземці з 24 лютого навіть почали більше в’їжджати, аніж покидати Україну.

Від початку повномасштабного вторгнення різниця між тими, хто виїхав та в’їхав в Україну складає 2,7 млн осіб. З них 2,4 млн – українці. Про це повідомляє Опендатабот, цифровий сервіс аналізу державних даних

«За шість місяців поточного року з України виїхало 8,2 млн громадян, а в’їхало — 7,97 млн. Така різниця — 230 тис. осіб — майже в 11 разів менша показника першого півріччя торік. Так, тоді Україну покинуло на 2,62 млн осіб більше, ніж заїхало. У другому півріччі 2022 люди все ж активніше поверталися до України — тоді прибуло на 149 тис. громадян більше, ніж виїхало», – ідеться в повідомленні.

У березні та квітні 2023 року кількість українців, що повернулися з-за кордону переважала над тими, хто виїжджав. Але вже з травня 2023-го ситуація змінилася у протилежний бік — якраз у період початку літніх відпусток.

Попри це, у першому півріччі 2023 року частка громадян, які покинули Україну та не повернулися, склала 3%. Що на 24% менше, ніж у відповідний час минулого року. 

А ось іноземці з лютого 2023 року активніше почали в’їжджати до України. За 6 місяців поточного року в’їхало на 12,2 тисячі осіб більше, ніж виїхало.

За даними Опендатаботу усього за 1,5 року державний кордон перетнули 50 млн разів. Залишили Україну 26,36 млн осіб, а в’їхали – 23,66.

Читати також:

  • Жителі Харківщини почали більше одружуватись порівняно з минулим роком.
  • Які марки машин найпопулярніші серед автокрадіїв – Опендатабот.
  • Кількість пенсіонерів в Україні скоротилася найбільше з початку повномасштабного вторгнення.