До 1 травня в Харкові планують відкрити філію платформи «Зроблено в Україні». Загалом планують створити по офісу в кожному районі області.

Про це повідомив Олександр Котуков, директор Харківського обласного центру зайнятості під час брифінгу.

Він зазначив, що наразі дві філії запрацювали в Сумах та Чернігові.

Офіси «Зроблено в Україні» — складова політики Уряду з підтримки бізнесу. Їхня мета — стимулювання виробництва, залучення інвестицій у реальний сектор та збільшення обсягів несировинного експорту. Особливо це важливо в контексті прифронтових та деокупованих регіонів, де бізнес постраждав найбільше.

Як зазначив Олександр Котуков, люди зможуть в офісі отримувати інформацію про те, які державні програми є для власного бізнесу, компенсації, підтримку підприємців, а також про регіональні та локальні програми для бізнесу.

«Кожен підприємець зможе прийти та отримати все в одному місці», — зазначив директор обласного центру зайнятості.

Також він зазначив, що наразі домовляються з ОВА та Департаментом економіки створити базу про іноземний ринок, який заходить до Харківської області. За словами Котукова, така інформація допоможе кожному обрати вид підтримки, який є найбільш прийнятний для підприємця.

Окрім того, що в офісі людина зможе отримати всю необхідну для себе інформацію, хочуть, аби власники бізнесу у відповідь ділилися власним досвідом та розповідали про виклики та недоліки з якими стикають у регіоні. Усю інформацію оброблятимуть та передаватимуть до центральних органів влади України для того, щоби покращувати ситуацію з бізнесом.

«У планах на 2023 рік видати грантів на розвиток малого бізнесу на 200 мільйонів гривень. Це істотно покращить історію з працевлаштуванням», — додав Котуков.

Окремий напрямок, який розвиватимуть в офісі — ваучери, за якими можна буде здобути освіту з певної професії. На сьогодні українська влада оплачує ваучери за 124 професіями та спеціальностями підвищення кваліфікації. Цьогоріч їх збільшать на 50.

  • Довідково

Ваучер доступний для окремої категорії громадян, які мають професійну-технічну чи вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні та не проходили навчання за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття протягом останніх 3-х років. Детальніше – за посиланням.

Важливо, що до центру зможуть приходити не лише власники бізнесу, а й ті, хто хочуть лише його відкрити. Людям достатньо заповнити відповідні заявки та показати свій бізнес-план, далі фахівці допомагатимуть у його реалізації, уточнив Олександр Котуков.

Читайте також

  • Кому на Харківщині пропонують 31 тисячу гривень — вакансії тижня.