Відтепер люди, чия домівка знаходиться на тимчасово окупованих територіях чи в зоні бойових дій, зможуть зареєструвати нове місце проживання без зняття з попереднього. Повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.
«Президент підписав закон [Закон № 3054-IX — ред.] щодо спрощення процедури реєстрації місця проживання для осіб, житло яких розташоване на тимчасово окупованій території або на територіях, де ведуться (велися) бойові дії. Рекомендації Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини враховані», — зазначив омбудсмен.
За новим законом, такі категорії людей можуть:
- оформити чи обміняти документи, що посвідчують особу та громадянство України;
- вклеїти фото в паспорт тощо.
Закон також передбачає спрощену процедуру реєстрації місця проживання дітей-переселенців: місцем їхньої реєстрації вважатиметься місце проживання їхніх батьків чи законних супроводжуючих. Якщо місце проживання батьків або інших законних представників дитини зареєстровано або задекларовано за різними адресами, подається письмова заява законного представника, з яким мешкає дитина.
14 квітня Верховна Рада спростила реєстрацію місця проживання дітей внутрішньо переміщених осіб.
12 квітня Уряд схвалив Стратегію держполітики щодо ВПО до 2025 року. Документ розробило Мінреінтеграції спільно з Радою Європи, ним передбачено державну підтримку внутрішньо переміщених осіб на всіх етапах: від евакуації, у процесі соціальної адаптації на новому місці й до моменту повернення до місця постійного проживання.
На початок квітня в Харківській області перебуває 477,9 тисячі переселенців — це майже 392 тисячі сімей. Зокрема після 24 лютого 2022 року за довідками ВПО звернулося 406,3 тисячі людей. На сьогодні в області перебуває майже 478 тисяч переселенців.
- ВПО та звільнені з полону українці можуть отримати ваучери на навчання.
Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.