Здоров’я попри війну: українці частіше звертаються до лікарів

За останній місяць спостерігається зростання кількості українців, які звертаються до лікарів, що надають первинну медичну допомогу, повідомляє Опендатабот.
За даними Національної служби здоров’я (НСЗУ), кількість таких пацієнтів зросла на 19% порівняно з 2021 роком. Зокрема, у період з січня по квітень 2023 року до лікарів звернулись 15,6 мільйона пацієнтів, порівняно з 13,2 мільйона у 2021-му.

Збільшилась також кількість відвідувань лікарів дітьми та літніми людьми. Наприклад, відносно 2021 року кількість пацієнтів віком 65 років і старше зросла на третину, а кількість їх візитів — на 38%. У групі віком від 6 до 17 років також спостерігається зростання, збільшившись на 19% порівняно з першими чотирма місяцями 2021 року.

Такі тенденції можна пояснити підвищеним рівнем стресу та погіршенням загальної ситуації в країні через війну. Остання часто викликає тривогу, страх та психологічний дискомфорт серед населення, що може призвести до погіршення фізичного та психічного здоров’я.
Загалом, 86% українців часто відчувають стрес, знервованість та пригнічення. Найбільше страждають від стресу жінки (88%), а також люди віком 55-60 років (91%).
Загалом, зростання кількості візитів до лікарів свідчить про зміни в медичному споживанні та підвищену свідомість населення щодо важливості здоров’я. Наразі важливо забезпечити належний рівень меддопомоги та доступ до неї для всіх груп населення, особливо в умовах повномасштабної війни.

Читати також:
- Майже половина українців стала менше піклуватися про своє здоров’я, свідчать результати дослідження Gradus Research та фармацевтичної компанії «Дарниця».
- Основними причинами зменшення піклування про себе у 49% українців стали високий рівень стресу та тривоги, нестача коштів та сил.
- Ця тенденція найбільше розповсюджена серед людей віком 25-34 років — 55% з них почали менше звертати увагу на здоров’я.
Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.