За останній місяць спостерігається зростання кількості українців, які звертаються до лікарів, що надають первинну медичну допомогу, повідомляє Опендатабот.
За даними Національної служби здоров’я (НСЗУ), кількість таких пацієнтів зросла на 19% порівняно з 2021 роком. Зокрема, у період з січня по квітень 2023 року до лікарів звернулись 15,6 мільйона пацієнтів, порівняно з 13,2 мільйона у 2021-му.
Збільшилась також кількість відвідувань лікарів дітьми та літніми людьми. Наприклад, відносно 2021 року кількість пацієнтів віком 65 років і старше зросла на третину, а кількість їх візитів — на 38%. У групі віком від 6 до 17 років також спостерігається зростання, збільшившись на 19% порівняно з першими чотирма місяцями 2021 року.
Такі тенденції можна пояснити підвищеним рівнем стресу та погіршенням загальної ситуації в країні через війну. Остання часто викликає тривогу, страх та психологічний дискомфорт серед населення, що може призвести до погіршення фізичного та психічного здоров’я.
Загалом, 86% українців часто відчувають стрес, знервованість та пригнічення. Найбільше страждають від стресу жінки (88%), а також люди віком 55-60 років (91%).
Загалом, зростання кількості візитів до лікарів свідчить про зміни в медичному споживанні та підвищену свідомість населення щодо важливості здоров’я. Наразі важливо забезпечити належний рівень меддопомоги та доступ до неї для всіх груп населення, особливо в умовах повномасштабної війни.
Читати також:
- Майже половина українців стала менше піклуватися про своє здоров’я, свідчать результати дослідження Gradus Research та фармацевтичної компанії «Дарниця».
- Основними причинами зменшення піклування про себе у 49% українців стали високий рівень стресу та тривоги, нестача коштів та сил.
- Ця тенденція найбільше розповсюджена серед людей віком 25-34 років — 55% з них почали менше звертати увагу на здоров’я.
Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.