З 12 по 19 червня піротехнічні підрозділи в Харківській області виявили та знешкодили 2073 вибухонебезпечних предметів, а також розмінували понад 89 гектарів територій.

Про це повідомила пресслужба Харківської ОВА з посиланням на Департамент цивільного захисту Харківської ОВА.

«Також протягом тижня зведені піротехнічні підрозділи обстежили понад 44,5 гектарів сільгоспугідь, майже 2 кілометри ділянок автодоріг, близько півтора кілометри газопроводів, понад 19 кілометрів ліній електропередач, а також перевірили 6 об’єктів», — йдеться в повідомленні.

Завдяки розмінуванню території до електромережі під’єднали 55 абонентів та 3737 повторно.

Також упродовж 19 червня піротехнічні підрозділи розмінували майже 16 гектарів територій, понад 10 гектарів сільськогосподарських угідь, 150 метрів ділянок автодоріг, а також понад 3 кілометри ліній електропередач. Сапери виявили та знешкодили 269 вибухонебезпечних предметів.

Зараз у на Харківщині працюють 32 піротехнічних розрахунків ДСНС з різних регіонів країни. 

Нещодавно ТОВ «Шериф Розмінування» стало сертифікованим оператором протимінної діяльності в Україні. Компанія отримала від Центру протимінної діяльності Міноборони сертифікати для проведення робіт з гуманітарного розмінування.

У лютому 2024 року підрозділ саперів Луганського гарнізону ДСНС почали очищати територію Харківської області за допомогою механізованого розмінування. До цього протягом близько року вони працювали на Херсонщині. Журналісти Ґвара Медіа відвідали саперів у Балаклійській громаді, аби наочно побачити, як відбувається процес механізованого розмінування забруднених територій.

На Харківщині потенційно заміновано 570 тисяч гектарів землі. За нинішніх темпів повне розмінування регіону займе понад 100 років, зазначив заступник начальника ХОВА Євген Іванов. Від початку повномасштабного вторгнення РФ сапери виявили та знешкодили понад 87 тисяч вибухонебезпечних предметів, а також обстежили понад 4 тисяч гектарів території та понад 3 тисячі кілометрів ліній електропередач.

Читайте також

  • Внаслідок російської агресії близько 30% території України забруднено вибухонебезпечними предметами. Прогнози щодо повного розмінування коливаються від 5 до понад 700 років.