За тиждень з 13 по 19 травня в Харківській області піротехніки ДСНС ліквідували 346 російських боєприпасів. 

Про це повідомила пресслужба ДСНС у Харківській області.

Там зазначили, що в регіоні працює 33 піротехнічних розрахунки ДСНС. За даними служби, загалом з початку бойових дій на Харківщині піротехніки ДСНС обстежили близько:

  • 6,4 тисячі гектарів території, з них 298 гектарів за допомогою машин механізованого розмінування;
  • 306 км автомобільних доріг;
  • 3260 км ЛЕП;
  • 159 км залізничних колій;
  • 223 км газопроводів.

Піротехніки виявили та знешкодили 93 тисячі вибухобезпечних предметів.

У лютому 2024 року підрозділ саперів Луганського гарнізону ДСНС почали очищати територію Харківської області за допомогою механізованого розмінування. До цього протягом близько року вони працювали на Херсонщині. Журналісти Ґвара Медіа відвідали саперів у Балаклійській громаді, аби наочно побачити, як відбувається процес механізованого розмінування забруднених територій.

На Харківщині потенційно заміновано 570 тисяч гектарів землі. За нинішніх темпів повне розмінування регіону займе понад 100 років, зазначив заступник начальника ХОВА Євген Іванов. Від початку повномасштабного вторгнення РФ сапери виявили та знешкодили понад 87 тисяч вибухонебезпечних предметів, а також обстежили понад 4 тисяч гектарів території та понад 3 тисячі кілометрів ліній електропередач.

Якщо помітили підозрілий предмет — зупиніться і в жодному разі не торкайтеся до нього. Зберігайте спокій і відійдіть на відстань не менше ніж 100 метрів. Тільки потім телефонуйте 101, 102 або 112.

Читайте також