Від початку 2024 року російська армія завдала понад 2100 ударів по цивільній інфраструктурі Харківщини, 100 з них по самому Харкову. Про це повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Всі обстріли РФ здійснювала по цивільній інфраструктурі — житлових будинках, школах, дитячих садочках, університетах, лікарнях та інших об‘єктах, використовуючи різні види озброєнь.

«З них 738 – керовані авіабомби, 292 — ракети, 270 — артилерійські влучання, 221 – РСЗВ, 155 — удари безпілотників», — сказав голова ОВА в ефірі телемарафону «Єдині новини».

За інформацією Синєгубова РФ щодня завдає близько 30 – 50 ударів керованими авіабомбами. Мова йде, зокрема, про Харківський, Чугуєвський, Купʼянський, Ізюмський райони, а також Вовчанський та Борівський напрямки.

Від одного такого прильоту страждають десятки житлових будинків і фактично тисячі квартир. Тож, на думку голови ОВА, ліквідація наслідків повинна бути миттєвою. Для цього працівники ДСНС, із залученням понад 20-ти волонтерстких організацій, першочергово мають провести оперативний ремонт. Далі — влада зобовʼязана забезпечити місцевим компенсації від заподіяних руйнувань. Тут мова йде про програму «єВідновлення», за якою харківʼяни вже отримали майже 2 млрд грн.

Серед поточної ситуації в регіоні, також відомо про критичний стан північної частини Вовчанська, яка, за інформацією аналітиків Deepstatemap, «практично стерта» російською артилерією. Аналітики порівнюють наслідки війни та обстрілів у Вовчанська та в Донецьку, відзначаючи, що центр Донецької області «практично не змінився за останні 10 років, за винятком зруйнованого аеропорту та прилеглих будинків, решта міста навіть у 2022 році відчувала лише вильоти».

10 травня, Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Це підтвердив Президент України Володимир Зеленський.

За даними Інституту вивчення війни (ISW), росіяни, ймовірно, не мають мети просуватися в глиб області. Там припускають, що відносно швидкі темпи просування російських військ та повідомлення про руйнування кількох мостів через ключові водні шляхи в межах населеного пункту дозволяють припустити, що російські сили віддають пріоритет створенню «буферної зони» в північній частині Харківщини, а не глибшому проникненню на територію.

Читайте також