Українські вищі навчальні заклади фіксують великий приріст студентів-контрактників.

У порівнянні з минулим роком кількість нових студентів платної форми навчання зросла майже на 40%, а якщо виокремити лише чоловіків — то на 82%. У деяких університетах кількість нових студентів-чоловіків зросла вдесятеро й більше. Таку статистику оприлюднили журналісти «Наші гроші Львів».

При чому студентів та студенток до 20 років стало менше, а віком 30–50 років — стало більше. причина — відповідно до закону, статус студента гарантує відстрочку від мобілізації в період воєнного стану. При цьому університети суттєво спростили умови вступу, тому на деякі спеціальності достатньо простої співбесіди чи мотиваційного листа. Цією можливістю скористалися не менше 85 тисяч чоловіків призовного віку

Найбільший приріст кількості чоловіків — в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти й газу (+406%). Звичайно, найчастіше вступають у західних областях, проте статистика свідчить про різке зростання контрактників у всіх регіонах країни, за винятком хіба Херсонщини.

Статистика кількості зростання студентів-чоловіків по областях / ngl.media

Враховуючи середню вартість року навчання, а це близько 20,8 тисячі гривень, додатковий дохід українських університетів можна оцінити в 1,7 мільярда гривень.

  • Чим загрожує неявка по повістці у військкомат: штрафи та кримінальна відповідальність.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.