З території Харківщини, де ведуться активні бойові дії, евакуювали 4073 людини, повідомив начальник ХОВА Олег Синєгубов.

Наразі 1377 місцевих жителів евакуювали із Чугуївського району, 2097 з Харківського, 29 з Богодухівського та 570 людей вивезли волонтери.

За словами Синєгубова, 70% евакуйованих уже визначились, де житимуть. Ще 30% — потребують місця тимчасового проживання. Тому розгорнуто ще 830 місць для розміщення евакуйованих осіб.

«За потреби ми цю цифру зможемо збільшити. У нас досягнуті домовленості з «Укрзалізницею», якщо буде масова евакуація за межі території Харківської області, ми можемо використовувати, подавати окремі потяги по окремих напрямках. Так само в нас приміські потяги наразі курсують», — сказав начальник ХОВА.

Евакуаційні заходи продовжуються. Синєгубов подякував правоохоронцям та волонтерам, які займаються вивезенням людей. За його підрахунками, близько 10 волонтерських організацій допомагає та ще 40 автомобілів задіяно.

Нагадаємо, 10 травня, Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Це підтвердив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою в Києві.

Також у Міністерстві оборони України повідомили, що приблизно о 5 ранку відбулася спроба прориву армією РФ лінії оборони України під прикриттям бронетехніки. Станом на 13:00 атаки було відбито, однак тривають бої різної інтенсивності.

За словами начальника ХОВА Олега Синєгубова, росіяни усю ніч завдавали ударів по Вовчанську з КАБів, РСЗВ та артилерії. Він також додав, що окупанти намагалися прорвати кордон, однак безуспішно.

Читайте також

  • 27 населених пунктів Харківщини обстріляла РФ: три людини загинуло та 7 поранено