У Харківській області продовжується евакуація з громад, у яких тривають активні бойові дії. Наразі з Липецького, Вовчанського та Куп’янського напрямку вивезли майже 12 тисяч осіб.

Про це на брифінгу розповів начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Для евакуації мешканців найбільш небезпечних громад області залучені представники Національної поліції, волонтери, а також військові, які вивозять людей з тих місць, де безпосередньо ведуться бойові дії.

«Ми щодня проводимо перемовини із нашими міжнародними партнерами для того, щоб і надалі отримувати допомогу для наших внутрішнього переміщених осіб», — зазначив начальник ХОВА.

Нагадаємо, 10 травня армія РФ розпочала повторний наступ на півночі Харківської області. Як зазначив Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Reuters, найглибша точка просування російських військ складає 10 кілометрів на Харківському напрямку. Також просування росіян зафіксовані на Вовчанському напрямку.

За місяць до повторного наступу, 11 квітня, Рада оборони області ухвалила рішення про евакуацію родин із дітьми у примусовий спосіб зокрема з прикордонних населених пунктів Липецької, Золочівської та Дергачівської громад. До цього таке ж рішення виносили по Вовчанській громаді.

Читайте також

  • Ґвара Медіа відвідала декілька сіл Дергачівської громади, розташовані неподалік від кордону, та дізналися, як у них проходить евакуація.
  • Також команда Ґвари із волонтерами та поліцією поїхали на евакуацію у Вовчанськ, щоб дізнатися, як люди рятуються та чому залишаються.