З музеїв на території області організовано багатоетапну евакуацію експонатів, серед яких і ті, що мають значну художню та історичну цінність, зазначили 23 травня на апаратній нараді під керівництвом начальника ХОВА Олега Синєгубова.
Евакуйовані експонати необхідно проаналізувати та надати інформацію до правоохоронних органів. Метою аналізу є перевірка їх наявності та стану, також підготовка до повернення цінностей у музейні колекції.
За даними Департаменту культури і туризму ХОВА, у області знаходяться 32 комунальних музеї та один державний. Етапи евакуації частини колекцій провели, зокрема в Харківському художньому музеї, Художньо-меморіальному музеї І.Ю. Рєпіна, Харківському історичному музеї ім. М.Ф. Сумцова, Національному літературно-меморіальному музеї Г.С. Сковороди та Харківському літературному музеї.
На деокупованих чи прикордонних територіях наразі знаходиться дев’ять музеїв. Артефакти з чотирьох музеїв, розташованих неподалік зони бойових дій, — Вовчанського історико-краєзнавчого музею, Куп’янського краєзнавчого музею, Ізюмського краєзнавчого музею імені М.В. Сібільова та Історико-археологічного музею-заповідника “Верхній Салтів”, успішно перемістили до безпечних місць.
Водночас два музеї були зруйновані внаслідок російських обстрілів. Серед них:
- 7 травня 2022 року знищили Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди. Його відновлювання коштуватиме 112 мільйонів гривень.
- 25 квітня 2022 року війська РФ двічі ударили по краєзнавчому музею у Куп’янську.
Читати також:
- Євангеліє початку 18 століття реставрують на Харківщині. Під час окупації Ізюма співробітники місцевого краєзнавчого музею врятували пам’ятку періоду українського бароко віком понад 300 років. А зараз фахівці Харківського відділу Національного науково-дослідного реставраційного центру України почали працювати над її відновленням.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.