За підсумками 2022 року більшість банків в Україні вистояли, а деякі змогли покращити показники з 2021 роком, про це йдеться в статистиці Опендатабот.

Загальний прибуток банків торік склав 24,7 мільярдів гривень. Це у більш як 3 рази менше, ніж у 2021 році.

Крім того, за рік повномасштабного вторгнення в Україні стало на 4 банківські установи менше: Мегабанк та Січ — збанкрутували, а Промінвестбанк та Сбербанк — закриті через російське коріння.

Наразі в нас діє 67 банків. З них, 46 закінчили рік із позитивним балансом — їх загальний прибуток склав 45,5 мільярдів за рік. Більш ніж половину від прибутку всіх українських банків припадає на Приват — 66% або 30,3 мільярда гривень, однак порівнюючи з 2021 роком, його прибуток зменшився на 14%.

Топ-10 банків заробили 95% від усього прибутку банків із позитивним балансом. У першій десятці з 2021 торік залишилося лише 4 банки:

  • Приватбанк — так і залишився на першому місті;
  • Сітібанк — з останньої позиції піднявся на третю;
  • Райффайзен опустився на 5 місце;
  • ОТП банк — залишився на 8 позиції.

Цікаво, що за 2022 рік, українці стали більше довіряти державним банкам. Їх частка в загальному прибутку збільшилася з 55% до 68%.

Майже третина (21) банків за рік отримали збитки в розмірі 20,8 мільярдів гривень. Найгірші результати в банківських групах з іноземним капіталом.

Лідером серед банків з іноземним прибутком 3,5 мільярди гривень став Укрсиббанк, який за рік покращив свої результати. Взагалі серед банків з іноземним капіталом 84% усього прибутку заробили: Укрсиббанк, Райффайзен банк та Сітібанк.

Із 47 банків із приватним капіталом — 74% закінчили рік із позитивним балансом. Найбільше заробив Універсал банк — 2,4 мільярди гривень — це майже половина (46%) від усього прибутку приватних банків із позитивним балансом.

  • В Україні 41 акціонерне товариство належить власникам із РФ.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.