Будинок жительки Довгенького Людмили був майже зруйнований російською армією.
Волонтери відремонтували будинок жительки села Довгеньке Харківської області Людмили, яка повернулися додому після деокупації населеного пункту та самостійно розмінувала власний город аби засіяти його. Про це повідомив волонтер Максим Бурцев.
«Це лише один з 48 домів, які ми вже полагодили чи надали необхідні для цього матеріали. Попереду ще 40 обʼєктів. Які ми маємо закінчити до зими. Щоб дати людям можливість спати у своєму домі. Під дахом. В теплі. Та відчувати, що вони не одні», – ідеться в повідомленні.
Разом із волонтерами до жінки приїжджав журналіст із Чикаго.
«Він плаче. Перший раз — коли зайшов у двір та дізнався, що мешканці власноруч розміновували свої поля, щоб була можливість їх засіяти. Сантиметр за сантиметром. Другий раз — коли привезли його до Ірини, на будинку якої ми звели новий дах. У дворі якого вона поховала свого вбитого сина. Біля могили він простояв весь час, поки ми проводили гостям екскурсію відновленим будинком», — поділився Максим Бурцев.
Довідка
Людмила – мешканка села Довгеньке Ізюмського району, яке пробуло в окупації понад пів року. За неофіційними даними село переходило з «рук в руки» 18 разів. Українські військові звільнили його у вересні 2022 року.
Ґвара медіа знімали репортаж про Люду в грудні 2022 року. Жінка розповіла, що переїхала на Харківщину, тікаючи від війни на Сході. Працювала комірницею на оптовій базі у Горлівці, аж поки у 2014 році Росія не вторглася у Донецьку та Луганську області. Тоді вона «з сумкою грошей і на власному авто» втекла до Довгенького.
Окрім напівзруйнованого будинку у жінки залишився город. Після деокупації села Людмила прийняла рішення власноруч розмінувати цю та ділянку сусідів. Тепер тут жінка вирощує кукурудзу на продаж.
«Ми хотіли допомогти собі. Бачимо, що волонтери зайняті, і є люди, які знаходяться в гіршому становищі, ніж ми. Ми можемо відновити землю, посадити овочі та продавати їх», – розповіла жінка під час розмови з правозахисною організацією Human Rights First.
20 серпня «7й склад» разом з благодійним фондом «Волонтерська» у Харкові проводили благодійну акцію з підтримки фермерства на деокупованих територіях області. Так, на території фудкорта відвідувачі могли придбати кукурудзу, вирощену Людмилою. Також деякі заклади «7му складі» готували кукурудзу за власними рецептами, продавали її та передавали кошти на підтримку жінки.
Читати також:
- Село, що стало фронтом: історія Довгенького, за яке боролись 5 місяців – ВІДЕО