Міністерство економіки в Лондоні підписало угоду про партнерство з технологічною компанією Palantir. Вона спеціалізується на аналітиці великих даних.

В угоді прописані конкретні положення щодо співпраці за такими трьома напрямками:

  • зацифрування операцій гуманітарного розмінування, автоматизація процесів, передбачених Національною стратегією протимінної діяльності на період до 2033 року;
  • розширення цифрових можливостей для координації вивільнення та оцінки земель, визначення пріоритетів регіонів та управління ризиками в протимінній діяльності;
  • використання асистента на базі платформи штучного інтелекту Palantir (AIP) для прийняття рішень у протимінній діяльності.

Платформа працюватиме з великими базами даних, сформованих дотичними до виконання заходів протимінної діяльності структурами, починаючи від органів місцевого самоврядування, регіональної влади, міністерств та відомств і завершуючи операторами протимінної діяльності. 

«Гуманітарне розмінування — нульовий етап відновлення України. Наразі потенційно забрудненими є 156 000 квадратних кілометрів землі, в зоні ризику перебуває понад 6 мільйонів українців. Саме тому прискорення гуманітарного розмінування, зокрема завдяки співпраці з такими технологічними компаніями як Palantir — це можливість зберегти життя людей та швидше розпочати відбудову України»,  — зазначила Юлія Свириденко під час підписання документа.  

Станом на 29 лютого 2024 року в Україні 156 000 км² території є потенційно забрудненими, потребують обстеження і подальшого розмінування, розповів начальник відділу організації роботи з гуманітарного розмінування ДСНС України Сергій Рева.

Площа України становить 603 700 км², таким чином близько 25,8% території країни необхідно обстежити на наявність мін та очистити. За два роки повномасштабної війни піротехнікам ДСНС вдалося знешкодити понад 470 тисяч вибухонебезпечних предметів на території у понад 1170 км².

Внаслідок підриву на мінах в Україні загинуло 277 осіб, з них 14 – діти.

«На жаль, війна залишає свій слід і ми маємо втрати серед цивільного населення внаслідок підриву на мінах та інших вибухонебезпечних предметах. За інформацією Міноборони з початку війни від мін та інших вибухонебезпечних предметів загинуло понад 200 осіб, в тому числі на жаль, 14 дітей. Поранено понад 600 осіб, з них – 74 дитини», – говорить начальник відділу гуманітарного розмінування ДСНС Сергій Рева.

Нині Україна є однією з найбільш замінованих країн у світі – над розмінуванням працюють сили оборони та оператори протимінної діяльності.

Основні зусилля зосереджені на очищенні від вибухонебезпечних предметів населених пунктів, шляхів сполучення, земель загального користування, об’єктів критичної інфраструктури, ліній електропередачі на деокупованих територіях Київської, Чернігівської, Сумської, Харківської, Миколаївської, Херсонської та Донецької областей.