15 березня стартував проєкт допомоги Збройним Силам України «Куп’янський дрон», розміщений на сайті Куп’янської міської ради. Ціль платформи — зібрати 1000 FPV-дронів до кінця 2024 року.

Про це на брифінгу «Старт проєкту допомоги Збройним Силам України – “Куп’янський дрон”» розповіли Андрій Беседін, начальник Куп’янської міської військової адміністрації, та Микола Курченко, начальник відділу цифрової трансформації Куп’янської міської ради.

Проєкт «Куп’янський дрон» покликаний стимулювати, заохочувати та мотивувати людей, які можуть зібрати дрон на власній кухні й передати їх ЗСУ для нищення ворога. Думаю, якщо кожен з нас робитиме внесок у перемогу, вона настане швидше.

— зазначив начальник Куп’янської МВА Андрій Беседін.

Метою платформи є налагодження комунікації з учасниками без розміщення персональних даних.

Завдання платформи «Куп’янський дрон»:

  • налагодження ланцюжка взаємодії між усіма учасниками;
  • мотивація всіх учасників обʼєднатися навколо однієї ідеї — збір FPV-дрона;
  • організація через благодійні фонди збір коштів для додаткового обладнання, потрібного у роботі пілотів FPV-дронів;

Доступ до платформи реалізується через Дія.Підпис.

Учасниками платформи є:

  • Інженери — фізичні особи, громадяни України, які авторизуються за допомогою мобільного додатку Порталу (Дія) під роллю «Хочу зібрати дрон», проходять курс навчання, реєструють намір про збір дрона/дронів. Передають зібраний дрон/дронів на тестування. Отримують /не отримують (відповідно до Порядку, затвердженого рішенням виконавчого комітету КМР) компенсацію з бюджету Купʼянської міської територіальної громади.
  • Постачальники — фізичні/юридичні особи, які авторизуються під роллю «Хочу стати постачальником запчастин», постачальники можуть використовувати платформу для формування пропозицій з постачання комплектуючих для збору дронів інженерами.
  • Донатори — ті, хто переказують кошти на рахунок благодійного фонду, авторизуються під роллю «Хочу задонатити».
  • Благодійні фонди (структури), які відповідно до угоди про співробітництво з виконавчим комітетом КМР відкривають грошові рахунки, на яких акумулюються донати і які спрямовують акумульовані кошти відповідно до потреб та запитів військових частин.

Партнерами платформи є Victory Drones, благодійна організація «ІВЕНТРУМ» та Дія.Підпис.

Як працює платформа «Куп'янський дрон»
Як працює платформа «Куп’янський дрон»

Начальник Куп’янської МВА Андрій Беседін у коментарі Ґвара Медіа зазначив, що у 2023 році громада переказала на потреби Збройних Сил України та будівництво фортифікаційних споруд понад 50 мільйони гривень.

З цієї суми, зазначив Беседін, торік на дрони, автівки та інші потреби ЗСУ Куп’янська громада виділила понад 34 мільйони гривень.

Читайте також