Розшукано з початку повномасштабного вторгнення 15 233 дитини.
Від початку повномасштабного вторгнення в Україні вважаються зниклими 998 дітей. Депортовано до Росії та було повернуто 385 дітей. Про це повідомила пресслужба Нацполіції.
За інформацією Генпрокурора, загалом постраждали більш як 1,5 тисячі дітей, понад тисяча — отримала поранення різного ступеня тяжкості.
«Ці цифри не остаточні. Триває робота з їх встановлення в місцях ведення бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях», — зазначили в Офісі Генпрокурора.
Найбільше постраждалих дітей зафіксували в Донецькій області — 474. Харківщина на другому місці — там зафіксували 297 постраждалих від російської агресії дітей.
Сервіси з пошуку зниклих дітей
В серпні 2022 року в Україні Міністерство реінтеграції разом із Національним інформаційним бюро створили єдину платформу «Діти війни», що надає актуальну інформацію про дітей, які постраждали внаслідок російської агресії проти України. Кількісні показники оновлюються щодня.
Ініціатива допомагає не лише ознайомитися з кількістю жертв серед дітей, але і звернутися в разі будь-якого порушення прав і свобод дитини. Зокрема, повідомити:
- про дитину, яка загубилася;
- про злочин, скоєний проти дитини;
- якщо ви знайшли дитину без супроводу дорослих;
- якщо вам відомо про факт депортації дитини;
- про примусову зміну громадянства та документів дитини;
- про інші порушення прав дитини під час війни.
Додаток для пошуку зниклих дітей
6 квітня Національна поліція запустила додаток Reunite Ukraine.
«Це універсальний інструмент пошуку дітей, з якими втрачено зв’язок, а також возз’єднання членів сімей, які були внутрішньо переміщені, були змушені виїхати за межі України або незаконно депортовані до Російської Федерації, Білорусі чи тимчасово окупованих територій України», — зазначив заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич.
Додаток розробили в спільно з американською компанією «Find My Parent». Він також допомагатиме возз’єднанню українських родин, які втратили зв’язок через війну або були незаконно депортовані.
Amber Alert
Система Amber Alert розглядається як допоміжний якісний сучасний правоохоронний інструмент, спрямований на захист прав та інтересів дітей.
Метою системи сповіщення є поширення інформації про зниклу дитину серед населення в соцмережах зі стислими відомостями про неї.
Функція вбудована у Facebook та Instagram. Тобто, у разі зникнення дитини соцмережі поширюють сповіщення Amber Alert серед користувачів, з урахуванням геолокації — у радіусі 160 кілометрів від населеного пункту, де сталась подія, де востаннє бачили дитину. Ці сповіщення включають детальну інформацію та фотографію дитини.
В Україні функція працює лише через Facebook, розробники Instagram поширити цю функцію на нашу країну ще 1 червня 2022 року, однак досі оновлених даних немає.
Читати також:
- Наразі 8 мільйонів українців перебувають у вимушеній еміграції. 90% з них це жінки та діти. Понад 1,2 мільйона українських дітей вимушено покинули свої домівки.
- За кілька днів з населених пунктів Харківщини, які щоденно потерпають від обстрілів та отримали оголошення про примусову евакуацію, вивезли понад 30 дітей.
- Золочівську громаду на Харківщині через війну покинула майже половина дітей. Зараз у Золочівській громаді проживає близько 1,5 тисячі дітей. До війни їх тут було понад 2,5 тисячі. Однак, майже всі продовжують навчатися у школах громади.