Демонтажні роботи згідно з обстеженням технічного стану будівельних конструкцій багатоквартирного житлового будинку в Ізюмі на Харківщині планують провести за адресою: вулиця Хлібозаводська, 3. Про це стало відомо з моніторингу порталу публічних закупівель Prozorro.
Демонтувати будинок мають до 31 грудня 2024 року.
Російська армія обстрілювала будівлю на вулиці Хлібозаводській з авіації. Хоча масових жертв, як у сусідньому будинку по Першотравневій, 2, за цією адресою не зафіксували, але були і загиблі, і поранені.
Обидві п’ятиповерхівки зазнали масштабних руйнувань по всій площі. Після звільнення Ізюму в вересні 2022 року працівники ДСНС оглядали цей район та не знайшли жодного уцілілого будинку.
Згідно з тендерною документацією, послуги з демонтажних робіт включають:
- огляд об’єктів, що підлягають демонтажу;
- розчищення земельної ділянки під складування подрібнених будівельних відходів;
- відсортувати наявну будівельне сміття від побутового, побутове сміття вивезти на звалище;
- влаштування тимчасової вертикальної захисної огорожі;
- навантаження сміття екскаваторами на автомобілі-самоскиди;
- перевезення будівельного сміття до 5 км (без урахування вартості навантажувальних робіт);
- попереднє планування площ бульдозером;
- остаточне планування площ бульдозером;
- Вивіз металобрухту в пункт приймання зі складанням акту;
- Після закінчення демонтажу виключно в електронній формі з використанням Реєстру будівельної діяльності Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва складається акт про демонтаж.
Тендер проводить Управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради, кінцевий строк подання пропозицій – 9 лютого 2024 року.
Ізюм на Харківщині звільнили від російської окупації 10 вересня 2022 року. Місто перебувало в окупації 162 дні – від початку квітня 2022 року. Коли Збройні Сили України звільнили Ізюм, тут знайшли масові поховання місцевих жителів і численні катівні, які облаштували окупанти. За даними Ради Нацбезпеки, за час вторгнення Росії в Україну Ізюм зазнав найбільше авіаударів — 476. Відомо, що близько 80 % житла в місті зруйновано.
Більше про Ізюм
«Є необхідність стерти все з мапи міста, що пов’язано з тоталітаризмом та радянщиною»: віцемер Ізюма Володимир Мацокін. Ізюм на Харківщині шість місяців перебував під російською окупацією, його житлова забудова знищена на 80%. Зруйновані ліцеї, дитячі садочки та лікарні.
«Якщо рай на землі є, то він в Україні»: як відновлюється деокупований Ізюм. У вересні 2022 року, коли Збройні Сили України звільнили місто, тут знайшли масові поховання місцевих жителів і чисельні катівні, які облаштували окупанти.
«Обрії Ізюмщини»: як локальні журналісти розповідали правду про регіон, ризикуючи життям. Друковані видання є важливим джерелом, оскільки українські інтернет-провайдери і телебачення лише частково покривають звільнені території, а у захоплених регіонах не діють зовсім.