Міністр оборони України Рустем Умєров закликав місцеву владу посилити підтримку мобілізаційних зусиль, зокрема він наголосив на необхідності зміни підходів до підготовки військовозобов’язаних та цивільного населення.

Про це Умєров сказав під час виступу на засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад, пишуть Українська правда та Радіо Свобода.

«Маємо змінити підходи до підготовки військовозобов’язаних до військової служби та населення до національного спротиву. Усі наші люди мають бути навчені та підготовлені. Очікуємо від них [органів місцевого самоврядування – ред.] ще більшого сприяння мобілізаційній роботі», — сказав міністр оборони.

Умєров також сподівається, що місцева влада активізує зусилля з підтримки призову та підготовки населення до можливої партизанської війни у разі окупації територій.

Перший заступник голови комітету з питань соцполітики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк розповів про можливі зміни в законодавстві про мобілізацію, зокрема відстрочку для студентів, педагогів, строковиків та родичів інвалідів, а також про демобілізацію.

Читайте також

  • Смарт-мобілізація: у Мінцифри розповіли, що затримує запуск проєкту
  • В ISW прокоментували заяви BILD про плани Росії на окупацію сходу України