На будівництво фортифікаційних укріплень Харківщини Уряд за 2024 рік виділив 5,9 млрд грн.
Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
«Зведення оборонних рубежів — пріоритетний напрям роботи місцевих керівників у прифронтових областях. Адже це стосується оборони нашої держави та наших захисників», — написав Шмигаль.
Нагадаємо, на півночі Харківщини триває дообладнання і приведення до відповідності з вимогами військового командування другої та третьої ліній оборони, зазначили в ОТУ «Харків».
Що відомо про фортифікаційні споруди
3 травня Міністерство оборони повідомило про завершення зведення фортифікацій на п’яти напрямках. Йдеться про п’ять областей, включно з Донецькою, де тривають активні бої.
На Харківщині роботи тривали на чотирьох напрямках — із півночі до сходу. «Сумський напрямок, північ прикордонна, північно-східний напрямок — Вовчанський, Куп’янський та Луганський на Ізюмщині. Ці напрямки є пріоритетними, де і ведеться будівництво фортифікаційних споруд. Робота буде продовжуватись. Ми маємо завдання від президента про нові напрямки. Вони мають на меті завадити ворогу в реалізації намірів на тих напрямках, що я зазначив», — сказав Синєгубов.
На їх будівництво було виділено понад 1,7 мільярда гривень, з яких 72 мільйони з обласного бюджету.
11 травня командир підрозділу ЗСУ Денис Ярославський заявив, що на Харківщині першої лінії фортифікацій та мін просто не було.
«Ворог вільно увійшов у сіру зону, по всій лінії кордону, яка в принципі не мала бути сірою! За 2 роки на українському кордоні мали стояти бетонні укріплення в мінус 3 поверхи! А не було навіть мін. Ми приходимо до думки, що це або божевільна крадіжка, або навмисний саботаж! Тепер ми знову втрачаємо людей, території і робимо те, що вже робили у вересні 22-го», — сказав він.
Читайте також
- Кількість обстрілів КАБами по Харківщині зменшилась завдяки роботі Сил оборони — ОТУ «Харків»
- На Харківщині за минулу добу відбулося 17 бойових зіткнень — Генштаб