Понад 28 тисяч жителів України внесено до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, повідомив омбудсман Дмитро Лубінець під час заходу, присвяченому правам військовослужбовців.

«Наразі близько 28 тисяч осіб вважається зникли на безвісті за особливих обставин. Потреба країни у захисті прав військових, ветеранів та членів родин надзвичайно великі», – прокоментував Лубінець.

З травня 2023 року в Україні запрацював Єдиний реєстр зниклих безвісти осіб. Туди потрапляє вся інформація про військовослужбовців, які розшукуються. ЗСУ самостійно в обов’язковому порядку розпочинають пошук і подають інформацію до реєстру, якщо є підстави вважати військового зниклим безвісти або полоненим.

Зниклі безвісти в Україні

5 травня 2023 року тогочасний Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко заявляв, що українська влада намагається розшукати понад 7 тисяч людей зниклих безвісти, з них 15% — цивільні.

Пізніше, станом на початок жовтня 2023 року Україні було відомо про приблизно 26 тисячі громадян України, зниклих безвісти під час збройної агресії Росії — повідомляв заступник голови МВС Леонід Тимченко.

Що робити, якщо зникла людина

  1. Якщо ви знаєте про факти зникнення безвісти військового, у такому разі необхідно звернутися до ТЦК та СП (колишній військкомат), яким мобілізована особа, чи до військової частини, в якій особа проходила службу. Працівники мають підтвердити чи спростувати статус військовослужбовця (полонений або зниклий безвісти).
  2. Написати заяву у найближчому територіально відділі поліції. Додатково є можливість надіслання листу на електронну пошту: [email protected]. Доступні гарячі лінії: (0894) 200-18-67 або 0 800 212 151.
  3. Поліціянти відкривають справу та реєструють в Єдиному реєстрі досудових розслідувань (ЄРДР). Обов’язково занотуйте реєстраційний номер заяви, заберіть витяг із ЄРДР, де вказано ПІБ слідчого.
  4. Зателефонуйте на гарячу лінію Офісу уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин та подайте туди заяву. Номер: 0-800-339-247 або +38(095)-896-04-21 (для дзвінків з-за кордону через месенджери Viber, WhatsApp, Signal).

Читайте також

2598 українців повернуто з полону з початку повномасштабної війни — Омбудсман. Загалом з 11 березня 2022 року відбулося 48 обмінів.

У Мінреінтеграції розповіли про кількість українських громадян, які перебувають у полоні в Росії. Станом на 17 листопада в російському полоні перебуваються 4337 людей, серед яких 3574 — військові та 763 — цивільні.