У компанії просять зменшити навантаження на енергосистему, особливо з 19 до 22 не користуватися потужною технікою. Оскільки наразі функціонує обмежена кількість енергоблоків через ремонтні роботи.
Наразі стан енергосистеми збалансувався після вчорашньої аварійної ситуації. Тоді зафіксували наймасовіше знеструмлення з початку цього року — без світла залишилися мешканці з понад десяти областей України. Причиною назвали одночасне відключення кількох магістралей.
Влітку ситуація з електроенергією може стати напруженою, повідомив голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький в етері видання Радіо Свобода.
«Якщо її не буде вистачати, ми будемо імпортувати електроенергію з Європи. Ми можемо також включати додаткові генеруючі потужності, наприклад, ті, які використовують природний газ. Влітку, традиційно, такі теплоелектроцентралі використовуються мало, але ми можемо включити додаткову генерацію на газу, якщо буде така потреба. Тому я б не говорив про невідворотні відключення чи “блекаути”», — зазначив Кудрицький.
Проте, влітку можливі відключення. Не через дефіцит, а через технічні проблеми в електромережах. Зазвичай влітку енергосистему готують до зимового періоду. Зараз станції ремонтують після російських обстрілів та додатково захищають.
Нагадаємо, Кабмін підвищив тариф на світло для населення з 1,68 гривні до 2,64 гривні за кВт-год. Міністр енергетики Герман Галущенко аргументував необхідність перегляду тарифу тим, що держава потребує коштів на відновлення енергетичної інфраструктури після обстрілів російських окупантів.
Читати також:
- У деяких областях України вчора сталися масові перебої зі світлом. Наразі відомо про відсутність електропостачання у Харківській, Дніпропетровській, Полтавській, Черкаській, Запорізькій, Херсонській, Одеській, Миколаївській, Вінницькій областях та місті Києві.
- У двох селах Оскільської громади на Харківщині відновили електропостачання. У селах Яремівка та Студенок тривають роботи з відновлення електропостачання.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.