Наразі 800 000 українців залишились без домівок, на цей час зруйновано понад 45 млн кв.м житла.

На думку експертів через зупинку підприємств, руйнування ланцюжків постачання, дефіциту робочої сили та інших негативних факторів, зумовлених війною, для того аби відновити такі обсяги країні, навіть з допомогою іноземних партнерів, за різними оцінками знадобиться від 10 до 15 років.

Українськими інженерами створена прогресивна prefab-технологія швидкісного виробництва та зведення збірних бетонних утеплених будинків Well-being ConTech, завдяки якій терміни багатоквартирного будівництва скоротяться вдвічі, в порівнянні навіть із сучасними поширеними в Україні та світі технологіями. Наприклад, монолітно-каркасною.

Швидкість зведення багатоповерхівок передбачає побудову понад 120 квартир на місяць, що дорівнює двом шестиповерхівкам.

Швидкобудуюємі будинки також передбачають суттєве зниження енерговитрат при експлуатації завдяки продуманому комплексу енергоефективних рішень:

  • утеплена багатошарова зовнішня стіна,
  • теплоощадні інженерні системи, таких як рекуператори, використання альтернативних джерел енергії та ін.

Перший завод Well-being ConTech збудований в Одесі, його потужність понад 72 000 кв.м житла на рік. Розташування виробництва дозволяє знизити логістичні витрати, наприклад при майбутньому відновленні Херсона та Миколаєва. Автори заявляють, що готові масштабувати виробництво та будувати заводи у будь-якій точці України протягом 3-6 місяців.

Тим часом триває відновлення Харківщини: комунальники продовжують ремонтувати інфраструктуру та розчищати дороги.