Хочуть запровадити гнучку, але уніфіковану систему меню. Зокрема додадуть вегетаріанські страви, повідомляє міністр оборони Олексій Резніков

На відміну від радянської системи, яка передбачала всього 30 видів продукції, нараз у системі каталогу є вибір з 409 позицій. З них формується раціон бійців з енергетичною цінністю 3500 калорій на добу.

«Дана система в цілому працює, кількість скарг на якість харчування незначна, хіба що на відсутність деяких екзотичних фруктів. Навпаки – багато позитивних відгуків. Але це занадто велика дискреція, у якій зловмисники шукають лазівки. Ми повинні їх закрити», — повідомляє Резніков.

В основі формування нової системи будуть не вартість продуктів та калорії, а одиниці виміру та калорії. Такий підхід поширений серед НАТО. Реформоване меню мають запровадити впродовж 4-5 місяців. Це завдання визначено пріоритетним.

Крім цього, Міноборони планує розробити веганське, халяльне, кошерне меню та пісне меню християнської традиції. Для кожного захисника України, в залежності від його моральних принципів чи віросповідання, повинен бути вибір.

Також Резніков підтримав пропозицію зробити частину закупівель для армії відкритими: «Спільно з комітетами ми знайдемо формат, який гарантуватиме безпеку постачальників і збереже чутливу інформацію про ЗСУ».

  • 97% українців готові найняти ветеранів — опитування

Підтримуйте ЗСУ, підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook та переглядайте YouTube та TikTok.