Спочатку він розроблявся для цивільних потреб, однак їм зацікавилися військові.
Міністерство оборони допустили роботизований комплекс пожежогасіння до експлуатації у війську. Роботом дистанційно керує оператор з безпечної відстані, направляючи його до епіцентру пожежі, яка гаситься піною або водою, що подається зі спеціального устаткування. Потік рідини, можна регулювати дистанційно. Про це повідомили в Міністерстві оборони.
Робот-пожежник працює на відстані до 2 км від оператора на відкритій місцевості та до 400 м на пересіченій. Завдяки встановленій на роботі камері, оператор отримує зображення з небезпечної ділянки.
Початково робот розроблявся для потреб цивільних надзвичайно-рятувальних служб, проте ним зацікавилися військові, адже робот може допомогти в небезпечних місцях зони бойових дій. Наприклад, поблизу нерозірваних боєприпасів, техніки, що палає, боєкомплекту, що може здетонувати, та в інших ситуаціях, що можуть загрожувати життю військовослужбовців.
«Завдяки гусеничному шасі цей робот-пожежник може долати складний рельєф місцевості, переїжджати палаючі уламки, працювати при екстремальних температурах і за допомогою свого водомета створювати так звану «водну стіну»», – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, що Міністерство оборони України провело повторні тестування п’яти бойових дронів литовського виробництва в умовах, наближених до фронтових.
Читайте також
- «Наша ціль – розмінувати Україну»: як відбувається механізоване розмінування Харківської області