23 листопада в Києві відкрилася виставка «Leica, що бачила Голодомор», де показують найцінніший у світі експонат з теми Голодомору та світлини Харкова 1933 року.
Уперше в Україні та світі експонують альбом з фотографіями Харкова 1933 року.
Це найцінніший у світі предмет музейного значення з історії Голодомору. Саме цією камерою інженер Александер Вінербергер у 1933 році задокументував для історії людей, що помирають і загиблих, місця масових поховань, чергу в торгзін – одним словом, перебіг злочину геноциду.
Александер Вінербергер — австрійський інженер-хімік, який протягом 15 років жив і працював на території СРСР. Є автором майже 100 світлин, що зображують сцени Голодомору на Харківщині. Йому вдалося створити найбільш разючі і впізнавані візуальні свідчення геноциду українського народу 1932-1933 років.
Саме нею зроблені ті 60 фотографій, якими ми всі користуємося як фотодоказами Голодомору. Через довгих 90 років, сьогодні, потягом з Варшави, Leica повернулася до України.
Експозиція триватиме з 23 до 27 листопада у Залі пам’яті Національного музею Голодомору-геноциду (м. Київ, вул. Лаврська, 3).
Виставка створена Національним музеєм Голодомору-геноциду за підтримки МКІП і креативного партнера проєкту Інформаційної агенції Postmen.