23 листопада стався черговий масований обстріл всієї території України. Більшість регіонів залишилися без світла, звʼязку. Постраждала навіть Молдова.

17.40: Київ

Метро Києва їздитиме з інтервалами близько 10 хвилин, через складну ситуацію з енергосистемою, повідомляє міський голова Віталій Кличко.

Трамваї відновлять роботу зі збільшеним інтервалом руху до 40 хвилин. А київський фунікулер певний час зовсім не працюватиме.

16.40: Запорізька область

Електропостачання відсутнє у всіх районах Запоріжжя, — секретар Запорізької міської ради. Також частково відсутнє водопостачання. Є перебої зі звʼязком.

Запорізька АЕС переведена у стан повного блекауту. Радіаційний фон у межах норми.

16.30: Дніпропетровська область

Дніпро майже без світла – повідомляє голова Дніпропетровської ОВА. Лікарні працюють на генераторах. Мешканців просять запастися водою.

16.10: Миколаївська область

Від енергосистеми відключена Південноукраїнська АЕС

15.45: Сумська область

Введені екстрені аварійні вимкнення електроенергії.

UPD: 17:15 через знеструмлення у Сумах зупинені всі водозабори та не працюють теплогенеруючі підприємства – Сумська міська рада.

15.45: Кіровоградська область

Зафіксовані прильоти по енергетичних обʼєктах.

15.40: Хмельницька область

Хмельницький повністю знеструмлено. Об’єкти критичної інфраструктури та Чернелівський водозабір також – мер міста Олександр Семчишин.

Енергоблоки ХАЕС відключені від енергосистеми – Сергій Гамалій.

Київ та Київська область

У Києві чули щонайменше 5 вибухів. Є влучання у житловий будинок та енергетичні обʼєкти. За даними КМДА, є троє загиблих та шість постраждалих. Наразі у місті відсутнє світло, є проблеми з мобільним звʼязком. За даними кореспондента Ґвара Медіа, станом на 15:00 відновилася робота метро в обмеженому режимі.

UPD: 15:50 кількість постраждалих внаслідок удару збільшилася. Наразі відомо про 9 постраждалих, 8 госпіталізували.

UPD: 17:00 відомо про 11 постраждалих, з них 10 госпіталізували в медзаклади міста. Троє людей загиблих, серед них 17-річна дівчинка.

Харківська область

У Харкові та області відстунє електропостачання. Також спостерігаються проблеми з мобільним звʼязком. Станції метро призупинили свою роботу та працюють як укриття. Весь електротранспорт тимчасово не працює.

Полтавська область

У Кременчуці пролунали вибухи. У Полтавському, Миргородському, Кременчуцькому та Лубенському районах Полтавщини зникло світло.

UPD 17:04 лікарні в області працюють попри відключення електроенергії.

Одеська область

У всій області відсутнє електропостачання. Перестав працювати громадський електротранспорт.
UPD 15:35: через знеструмлення всіх насосних станції та резервних ліній відсутнє водопостачання.

Львівська область

Два ракетних удари по електропідстанції у Львівській області. У Львові через відсутність електроенергії тимчасово призупинили подачу опалення і води. За повідомленням Андрія Садового місто перейшло на роботу дизель-генераторів. 70% світлофорів – не працює.

Вінницька область

Є влучання в обʼєкти критичної інфраструктури. Вінниця частково без світла.

Наразі електропостачання частково або повністю відсутнє у всіх регіонах України. Також перебої спостерігали у Молдові та тимчасово окупованому Придністровʼї.

UPD: молдовські мобільні оператори Orange та Moldcell повідомили про часткове зникнення зв’язку

Нагадаємо, по всій Україні працюють «Пункти Незламності» – там наявні генератори, тепло і вода.